PlusLiga: Były atakujący Asseco Resovii związał się dwuletnim kontraktem z GKS-em Katowice

Utytułowany atakujący, były reprezentant kraju zasilił szeregi katowiczan. Kontrakty z  klubem wcześniej podpisali rozgrywający Jan Firlej i atakujący Wiktor Musiał, a umowy przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek. W sezonie PlusLigi 2019/2020 drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz.Jakub Jarosz to postać doskonale znana w siatkarskim świecie. Siatkówka była obecna w jego rodzinie od najmłodszych lat, bowiem jego ojciec Maciej również był siatkarzem, wielokrotnym reprezentantem Polski i trzykrotnym wicemistrzem Europy. Jakub poszedł w jego ślady. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w Gwardii Wrocław i Norwidzie Częstochowa. Następnie w seniorskiej siatkówce reprezentował barwy takich klubów jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Lotos Trefl Gdańsk czy Łuczniczka Bydgoszcz. W swoim CV ma także występy w zagranicznych zespołach. Grał we włoskim Andreoli Latina, a także w katarskim El Jaish. Ostatnie dwa sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

 

Jakub Jarosz to również wybitny reprezentant Polski. Ma na swoim koncie 142 występy w biało-czerwonych barwach. Jest m. in. mistrzem Europy z 2009 roku, zwycięzcą Ligi Światowej z 2012 roku oraz srebrnym medalistą Pucharu Świata z 2011 roku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jakub Jarosz będzie reprezentował barwy GieKSy. To niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, dlatego z pewnością będzie ważnym ogniwem zespołu. Myślę, że wraz z Wiktorem Musiałem stworzą bardzo dobrą parę atakujących. Liczę też, że swoim doświadczeniem i osobowością będzie wnosił wiele spokoju w naszą grę i z pozostałymi zawodnikami budował doskonałą atmosferę – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu

Fot. Gkskatowice.eu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *