PlusLiga: Ciekawe spotkania w Radomiu i Lubinie, szansa Resovii na rewanż w Katowicach – zapowiedź 23.kolejki

PlusLiga: Ciekawe spotkania w Radomiu i Lubinie, szansa Resovii na rewanż w Katowicach – zapowiedź 23.kolejki

Po emocjach związanych z meczem na szczycie w poprzedniej kolejce, kibice mogą odpocząć od starć w samej czołówce. Nie oznacza to jednak, że w tej serii spotkań zabraknie emocji. Na finiszu rundy rewanżowej wciąż nie jest pewny skład pierwszej czwórki, a różnice punktowe między drużynami są minimalne

Na inaugurację 23.kolejki rozegrany zostanie ciekawy pojedynek między Cerradem Czarnymi Radom a PGE Skrą Bełchatów. Choć gospodarze wciąż borykają się z problemami kadrowymi i są znacznie niżej notowanym zespołem, pokazali już w wielu meczach, że przed własną publicznością potrafią walczyć z drużynami z czołówki. O punkty w starciu z bełchatowianami nie będzie jednak łatwo. Siatkarze Skry, aby nie stracić miejsca w pierwszej czwórce, muszą wywiązać się z roli faworyta, co z pewnością będzie dodatkową motywacją dla bełchatowian.

Równie interesująco zapowiada się rywalizacja w Lubinie, gdzie siatkarze Cuprum podejmą LOTOS Trefl Gdańsk. Będzie to starcie bezpośrednio sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, a więc kibice mogą się spodziewać wyrównanego i emocjonującego spotkania. Podopieczni Andrei Anastasiego stoją przed szansą powiększenia przewagi nad goniącym ich w dorobku punktowym zespołem z Radomia.

Po starciu Indykpolu AZS-u Olsztyn z MKS-em Będzin ciężko jest się spodziewać podobnie dużych emocji. Podopieczni Andrei Gardiniego są rewelacją tegorocznych rozgrywek i zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, co nie wróży wyrównanego spotkania z jedenastym zespołem ligi. Dodatkowym smaczkiem tego meczu może być rywalizacja dwóch młodych środkowych, złotych medalistów Mistrzostw Europy Juniorów, Jakuba Kochanowskiego i Dawida Wocha.

Kolejny mecz także ma wyraźnego faworyta, którym bez wątpienia są aktualni mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie wybiorą się do Bydgoszczy, gdzie zmierzą się z dwunastą drużyną w tabeli. Równie jednostronnego pojedynku mogą się spodziewać kibice w Jastrzębiu, gdzie Jastrzębski Węgiel podejmie beniaminka, Espadon Szczecin. Szczecinianie, choć mogą być podbudowani ostatnim meczem z Cerradem Czarnymi Radom, zdają się nie mieć wielu szans na zatrzymanie rozpędzonych jastrzębian. Jeśli podopieczni Marka Lebedewa myślą o pierwszej czwórce, muszą zainkasować w meczu z beniaminkiem pełną pulę.

W Bielsku siatkarze BBTS-u podejmą ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Bielszczanie z pewnością będą chcieli przerwać ostatnią serię porażek, jednak to Inżynierowie pozostają faworytem tego spotkania. Również w starciu częstochowskiego AZS-u i Effectora Kielce goście zdają się mieć więcej szans na zwycięstwo. Częstochowianie wciąż okupują ostatnie miejsce w tabeli, a ich sytuacji nie poprawiają ostatnie problemy kadrowe.

Znacznie ciekawiej zapowiada się mecz w Katowicach, gdzie GKS podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Dla wicemistrzów Polski będzie to szansa na rewanż za wygraną beniaminka na Podpromiu, a podopieczni Piotra Gruszki z pewnością będą chcieli powtórzyć wyczyn z poprzedniej rundy, by zachować jeszcze szansę na awans do pierwszej ósemki ligowej tabeli. Siatkarze Resovii nie mogą sobie jednak pozwolić na kolejną stratę punktów z niżej notowanym rywalem, a to zapowiada ciekawe widowisko w Katowicach.

Terminarz 23.kolejki:

21.02.2017, 20:30 Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów (TV)
22.02.2017, 18:00 Cuprum Lubin – LOTOS Trefl Gdańsk
22.02.2017, 18:00 Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin
22.02.2017, 18:00 Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
22.02.2017, 18:00 Jastrzębski Węgiel – Espadon Szczecin
22.02.2017, 18:00 BBTS Bielsko-Biała – ONICO AZS Politechnika Warszawska
22.02.2017, 18:30 AZS Częstochowa – Effector Kielce
22.02.2017, 20:30 GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów (TV)

Źródło: inf.własna/plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *