PlusLiga: Ciekawy mecz w Radomiu, włoski pojedynek w Gdańsku, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 28.kolejki

PlusLiga: Ciekawy mecz w Radomiu, włoski pojedynek w Gdańsku, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 28.kolejki

Przed nami już tylko trzy serie spotkań fazy zasadniczej. Choć w 28.kolejce nie można się spodziewać spotkań na szczycie, w najbliższych dniach na ligowych parkietach z pewnością nie zabraknie emocji.

28.kolejkę zainauguruje piątkowe spotkanie, w którym Cerrad Czarni Radom podejmą GKS Katowice. Jest to jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów tej serii spotkań, ponieważ obie drużyny mają zbliżony potencjał sportowy i bezpośrednio sąsiadują ze sobą w tabeli. Katowiczanie, aby wciąż myśleć o walce o pierwszą ósemkę, muszą wywieźć z Radomia komplet punktów. Podopieczni Roberta Prygla z pewnością nie ułatwią przyjezdnym tego zadania. Za radomianami przemawiać może chociażby atut własnej hali.

W piątkowy wieczór rozegrane zostanie także spotkanie, które będzie miało znaczenie dla układu sił dolnej części tabeli. Espadon Szczecin zmierzy się BBTS-em Bielsko-Białą. Dla bielszczan ewentualne zwycięstwo będzie szansą na utrzymanie się poza strefą spadkową, natomiast gospodarze z pewnością będą chcieli zbudować bezpieczną przewagę nad zespołami z dołu tabeli.

Interesująco zapowiada się również starcie ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej z rewelacją tegorocznych rozgrywek, Jastrzębskim Węglem. Choć w tym meczu zdecydowanym faworytem są przyjezdni, Inżynierowie pokazali już, że potrafią wygrywać z wyżej notowanymi rywalami przed własną publicznością.

Znacznie mniej emocji można się spodziewać po spotkaniach w Bełchatowie i Rzeszowie. Wicemistrzowie Polski podejmą Effector Kielce, natomiast siatkarze Skry zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli, AZS-em Częstochową. Pretendentom do medali z pewnością zależy na tym, by wywiązać się z roli faworytów i ciężko jest się spodziewać wyniku innego niż ich zwycięstwo.

Również w Lubinie gospodarze będą faworytem. Siatkarze Cuprum podejmą znacznie niżej notowany zespół z Bydgoszczy i, aby utrzymać szóste miejsce w tabeli do końca rundy zasadniczej, muszą zdobyć w sobotnim spotkaniu komplet punktów.

Bardziej emocjonujące wydaje się sobotnie starcie w Gdańsku, gdzie LOTOS Trefl podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Będzie to pojedynek włoskiego duetu trenerskiego, który pracował z reprezentacją Polski. Choć Andrea Anastasi był pierwszym szkoleniowcem drużyny narodowej, to Andrea Gardini trenuje faworytów tego spotkania. Olsztynianie wciąż mają matematyczne szanse na awans do pierwszej czwórki, jednak do ich zachowania potrzebują kompletu punktów w ostatnich trzech spotkaniach rundy zasadniczej.

Na zakończenie 28.kolejki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmie MKS Będzin. Będzinianie nie mają wielu argumentów aby się postawić Mistrzom Polski, jednak zmęczenie kędzierzynian wynikające z ostatnich podróży w ramach Ligi Mistrzów może działać na korzyść przyjezdnych.

Terminarz 28.kolejki:

17.03.2017, 18:00 Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice (TV)

17.03.2017, 18:00 Espadon Szczecin – BBTS Bielsko-Biała

18.03.2017, 14:45 ONICO AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel (TV)

18.03.2017, 17:00 Asseco Resovia Rzeszów – Effector Kielce

18.03.2017, 17:00 PGE Skra Bełchatów – AZS Częstochowa

18.03.2017, 17:00 Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz

18.03.2017, 20:00 LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn (TV)

19.03.2017, 17:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin

Źródło: inf.własna/plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *