PlusLiga: Ciekawy transfer Asseco Resovii Rzeszów. Nicolas Szerszeń oficjalnie w ekipie Andrzeja Kowala

Jeden z wyróżniających się zawodników ligi uniwersyteckiej, Nicolas Szerszeń, przenosi się do PlusLigi. Nowy przyjmujący  w ekipie Andrzeja Kowala podpisał z Asseco Resovią Rzeszów trzyletni kontrakt. 

 

Nicolas Szerszeń urodził się 31 grudnia 1996 roku we francuskim, Poissy. Po rodzicach odziedziczył siatkarskie geny, bowiem jego ojciec Jacek Szerszeń występował m.in. w Resovii Rzeszów i Hutniku Kraków, z którym zdobył Mistrzostwo Polski (1988). Swoją przygodę z siatkówką Nicolas rozpoczął pod okiem ojca, w podparyskim klubie Conflans Andresy Jouy VB, debiutując w wieku 17 lat. Z Francji przeniósł się na studia inżynierii mechanicznej do Ohio State University. Ostatnie sezony młody przyjmujący spędził w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, NCAA. Nicolas był czołową postacią drużyny Ohio State University, z którą dwukrotnie zdobył złoto NCAA (2016, 2017), w mijającym sezonie jego drużyna rozgrywki zakończyła na 2. miejscu. Szerszeń został wyróżniony nagrodą MVP rozgrywek NCAA w 2017 roku.

Nicolas niedawno skończył studia i amerykańskie Ohio zmienia na Rzeszowa, podążając tym drogą swojego ojca, Jacka, który również występował w pasiaku. Zawodnik z Asseco Resovią Rzeszów związał się trzyletnim kontraktem.

 

Źródło: inf.prasowa/ assecoresovia.pl

Fot. VolleyballMag.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *