PlusLiga: Cuprum Lubin zakontraktowało środkowego Mariusza Marcyniaka

Rocznym kontraktem z Cuprum Lubin związał się Mariusz Marcyniak. Środkowy poprzedni sezon spędził w ekipie beniaminka z Zawiercia, ale na swoim koncie ma już występy w kilku klubach PlusLigi.

Marcyniak grał w barwach BBTS-u Bielsko-Biała, AZS-u Częstochowy (3 sezony). Największe sukcesy odniósł z PGE Skrą Bełchatów, gdzie zdobył z drużyną Puchar Polski i brąz, a w następnym roku srebro w Mistrzostwach Polski.

Duże roszady zachodzą w ekipie Miedziowych. Z klubem po sezonie rozstali się Robert Täht( zagra w Turcji), Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Adam Michalski, Miloš Terzić, Dawid Gunia, Michal Masny, Piotr Hain oraz Marcin Kryś.
Sztab szkoleniowy także się zmieni. Z drużyną pożegnali się także w sztabie pierwszy szkoleniowiec Patrick Duflois, a także Tomasz Wasilkowski, Łukasz Łojas, Mateusz Musiał.

W nowym sezonie na stanowisku pierwszego trenera zobaczymy Daniela Capriottiego. W zespole pozostaje m.in Maciej Gorzkiewicz a na rozegraniu partnerował mu będzie estoński zawodnik, Kert Toobal. Ponadto nowymi nabytkami zostali libero Jędrzej Gruszczyński, Damian Boruch.

Źródło: inf.własna / ks.cuprum.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *