PlusLiga: Czarni rozpoczęli przygotowania. Sparingi w Polsce i za granicą

Poniedziałek 13 sierpnia był pierwszym dniem pracy dla siatkarzy i sztabu Wojskowych, którzy spotkali się w niepełnym składzie. W okresie przygotowawczym podopiecznych Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia na starcie zabrakło Tomasza Fornala, który trenuje w Spale z reprezentacją Polski oraz dwóch słoweńskich zawodników: Alena Pajenka i Dejana Vincicia.

 

W planie radomskiego zespołu są oczywiście zajęcia w hali sportowej MOSiR-u oraz siłowni, a forma zostanie sprawdzona podczas turniejów towarzyskich i spotkań kontrolnych. Najpierw w dniach 7-8 września Wojskowi wraz z Chemikiem Bydgoszcz, GKS-em Katowice oraz MKS-em Będzin zagrają w turnieju we Włoszczowie. Kolejno będą sparowali w Lublinie z Asseco Resovią Rzeszów (20 września).

Tydzień później radomianie udadzą się zagranicę, gdzie w międzynarodowym turnieju Gran Canaria Volleyball Cup, zmierzą się z zespołami z Niemiec, Finlandii oraz Hiszpanii. Na zakończenie przygotowań do ligi, w dniach 5-7 października w Radomiu oraz Kozienicach odbędzie się Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni, w których udział obok gospodarzy wezmą: Indykpol AZS Olsztyn, Trefl Gdańsk oraz MKS Będzin. W pierwszy dzień tego turnieju odbyć się ma także oficjalna prezentacja drużyny.

 

 

Skład Cerradu Czarnych Radom na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Reto Giger, Dejan Vincin,

Środkowi: Norbert Huber, Michał Ostrowski, Alen Pajenk,

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Jakub Rybicki, Wojciech Żaliński,

Atakujący: Michał Filip, Maksim Zhigalov,

Libero: Kacper Wasilewski, Michał Ruciak

 

 

Źródło: oprac.własne / wksczarni
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *