PlusLiga: Czterosetowy mecz w Katowicach na korzyść gospodarzy

W ramach meczu 2.kolejki rundy rewanżowej GKS Katowice w szopienickiej hali podjął zespół sąsiadujący z podopiecznymi Piotra Gruszki w tabeli – Trefl Gdańsk. Obie drużyny, choć ich strata punktowa do szóstego w plusligowym zestawieniu zespołu z Zawiercia wydaje się dość spora, wciąż mają szansę na wejście do fazy play-off. Wysoką stawkę spotkania widać było na boisku – po pierwszym, pewnie wygranym przez gospodarzy secie, w hali rozgorzała prawdziwa walka o zwycięstwo. Druga partia rozstrzygnęła się dopiero po pełnej emocji końcówce, która doprowadziła do remisu w całym spotkaniu. Mimo ogólnej nerwowości, jaką w szeregach GKS-u wywołała kontrowersyjna decyzja sędziego i kłótnia pod siatką, katowiczanie zdołali wrócić do dobrej gry z pierwszego seta, dzięki czemu zrewanżowali się zespołowi Andrei Anastasiego za porażkę z początku sezonu.

 

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 3:1
(25:20, 27:29, 25:19, 25:18)

MVP: Marcin Komenda 

 

Składy drużyn:

GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Woch, Komenda, Depowski, Rousseaux, Quiroga, Fijałek, Sobala, Kohut, Mariański (L), Sobański, Krzysiek, Ogórek (L)
Trefl Gdańsk: Nowakowski, Grzyb, Janusz, Jakubiszak, Hebda, Niemiec, Mijailović, Muzaj, Schott, Olenderek (L), Majcherski (L), Mordyl, Kozłowski, Sasak

 

Źródło: inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *