PlusLiga: Dawid Ogórek pierwszym nowym nabytkiem GKS-u Katowice

Nowym nabytkiem drużyny z Katowic prowadzonej przez Piotra Gruszkę został libero, Dawid Ogórek. 27-letni zawodnik powraca na plusligowe parkiety po dobrym sezonie w I -ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Dawid Ogórek jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zasila szeregi GieKSy przed sezonem 2018/19. Urodzony w lipcu 1990 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie jego kolegą z drużyny był Karol Butryn. Następnie występował w II-ligowym Spodku Katowice, a później przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie. Z tym zespołem wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. W ostatnim sezonie Dawid Ogórek reprezentował barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zakończyła rozgrywki I ligi na drugim miejscu. Nasz nowy libero był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Tomaszowa.

Dawid wpisuje się bardzo dobrze w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Źródło: inf.prasowa / siatkowka.gkskatowice.eu

Fot. siatkowka.gkskatowice.eu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *