PlusLiga: Derby Mazowsza, ciekawe spotkania w Lubinie i Sosnowcu, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 26.kolejki

PlusLiga: Derby Mazowsza, ciekawe spotkania w Lubinie i Sosnowcu, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 26.kolejki

Choć w 26.kolejce kibice będą mogli odpocząć od starć na szczycie tabeli, w najbliższych dniach z pewnością nie zabraknie sportowych emocji. Każdy punkt stracony przez drużynę z czołówki z potencjalnie słabszym zespołem będzie dużo kosztował, a to podnosi rangę wszystkich spotkań.

Kolejną serię meczów zainaugurują derby Mazowsza, w których ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmie Cerrad Czarnych Radom. Inżynierowie z pewnością będą chcieli przerwać serię porażek, nie będzie to jednak łatwe zadanie. Radomianie w ostatniej kolejce zwyciężyli w starciu z Cuprum Lubin, tym samym pokazując, że potrafią wygrywać nawet z wyżej notowanymi rywalami. Lepsza forma w ostatnich meczach oraz wyższa pozycja w tabeli sprawiają, że to podopieczni Roberta Prygla są faworytami tego spotkania.

Znacznie mniej emocji można się spodziewać w Bełchatowie, gdzie PGE Skra zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz. Bydgoszczanie wciąż okupują dolną część tabeli, a gospodarze, by myśleć o walce o medale, muszą zainkasować trzy punkty w środowym meczu. Każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo siatkarzy Skry będzie niespodzianką.

Również w Rzeszowie i Kędzierzynie ciężko się spodziewać innego scenariusza niż dominacja gospodarzy. Siatkarze Asseco Resovii podejmą ostatnią drużynę w tabeli, AZS Częstochowę, a mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zmierzą się ze znacznie niżej notowanym BBTS-em Bielsko-Białą.

Kolejna z drużyn z czołówki, Indykpol AZS Olsztyn, wybierze się natomiast do Szczecina, gdzie zmierzy się z miejscowym beniaminkiem. Siatkarze Espadonu wciąż nie zachwycają swoją grą, można się więc spodziewać, że goście wywiozą ze Szczecina trzy punkty.

Najciekawszym meczem tej kolejki zdaje się być starcie Cuprumu Lubin i Jastrzębskiego Węgla, ale również w tym spotkaniu faworyt jest tylko jeden. Jastrzębianie zajmują trzecie miejsce w tabeli i, aby utrzymać się w pierwszej czwórce, muszą wywieźć z Lubina pęłną pulę. Z wszystkich czołowych drużyn ligi to właśnie siatkarze ze Śląska mają w tej rundzie spotkań najtrudniejsze zadanie, gdyż gospodarze wielokrotnie pokazali, że potrafią walczyć z wyżej notowanymi rywalami.

26.kolejkę zamknie mecz w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin podejmie Effector Kielce. Kielczanie, po ostatniej wygranej z siatkarzami Politechniki Warszawskiej, z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i również z Zagłębia wywieźć cenne trzy punkty. Będzinianie wielokrotnie pokazywali jednak, że potrafią wykorzystywać atut własnej hali.

Terminarz 26.kolejki:

07.03.2017, 19:00 ONICO AZS Politechnika Warszawska – Cerrad Czarni Radom

08.03.2017, 17:00 PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz

08.03.2017, 18:00 Asseco Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa

08.03.2017, 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała

08.03.2017, 18:00 Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn

08.03.2017, 18:00 Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel (TV)

08.03.2017, 20:30 MKS Będzin – Effector Kielce (TV)

ă??

Mecz rozegrany awansem:

GKS Katowice – LOTOS Trefl Gdańsk 3:2 (25:22, 25:13, 20:25, 16:25, 15:13)

ă??

Źródło: inf.własna/plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *