PlusLiga: Długi weekend na plusligowych parkietach – zapowiedź 8.kolejki

PlusLiga: Długi weekend na plusligowych parkietach – zapowiedź 8.kolejki

Długi weekend rozpoczyna się także w PlusLidze, który otworzy interesujące spotkanie w Gdańsku pomiędzy zespołami zajmującymi aktualnie szóste i siódme miejsce w tabeli. Ostatnia konfrontacja 8.kolejki  rozegra się w Szczecinie,  do którego udaje się wicelider, świetnie ostatnio spisujący się Jastrzębski Węgiel.


W plusligowej tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Mecz goni mecz, spotkań na wysokim jakościowo poziomie nie brakuje. Tym bardziej piątkowe spotkanie w Gdańsku  pomiędzy miejscowym Lotosem Trefl a Cuprum Lubin zapowiada się ciekawie i widowiskowo. Zespoły  te sąsiadują ze sobą w tabeli i prezentują zbliżony poziom gry.


Radomscy siatkarze czekali na wygraną bardzo długo ( w poprzedniej kolejce pokonali za trzy punkty szczecińskiego beniaminka). W Bełchatowie będą starali się podtrzymać zwycięską passę, lecz nie będzie to łatwe zadanie. Przeciwnik z najwyższej półki a w dodatku powracający na tarczy z trudnego terenu w Jastrzębiu.


W pozostałych sobotnich spotkaniach  zajmujący wysoką ósmą pozycję Effector Kielce gości u siebie akademików z Częstochowy, którzy pną się powoli w górę tabeli. Zaksa i Resovia  przed własną publicznością będą szukały punktów do ligowej tabeli. Do Kędzierzyna przyjeżdża bydgoska Łuczniczka a na wyjazdowe spotkanie do Rzeszowa udaje się  GKS Katowice.


Indykpol AZS Olsztyn  zajmuje  trzecie miejsce po siedmiu kolejkach spotkań i z pewnością ma chrapkę na ogranie kolejnego rywala, którym będzie ekipa MKS-u Będzin.  O tym, kto dopisze kolejne oczka do swojego dorobku przekonamy się w sobotni późny wieczór.


Jastrzębski Węgiel radzi sobie narazie świetnie. Przegrał wprawdzie po emocjonującym tie-breaku z aktualnymi mistrzami Polski ale zostawił w pokonanym Asseco Resovię Rzeszów i PGE Skrę Bełchatów. Środowe spotkanie w Jastrzębiu stało na bardzo wysokim poziomie a swoją siłę pokazał ponownie duet  Hidalgo Oliva  & Muzaj. Zespół pod wodzą Marka Lebedewa tym razem wyjedzie  szukać punktów do Szczecina a spotkanie to zostanie rozegrane w poniedziałek.


Pojedynek pomiędzy ekipami z Warszawy i Bielska – Białej  został przełożony na 21 grudnia.


[img title=””]media/storage/images/a401e836cb4e501.jpg[/img]

 

Terminarz 8.kolejki:

 

 

11 listopada, godz. 14:45 Lotos Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin ( TV)

 

12 listopada, godz. 14:45 PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom ( TV)

 

12 listopada, godz. 17:00  Effector Kielce – AZS Częstochowa


12 listopada, godz. 17:00 Zaksa Kędzierzyn – Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz


12 listopada, godz. 17:00 Asseco Resovia  – GKS Katowice


12 listopada, godz.  20.00  MKS Będzin  – Indykpol AZS Olsztyn ( TV)


14 listopada, godz. 19:00 Espadon Szczecin – Jastrzębski Węgiel

 

21 grudnia, ONICO AZS Politechnika Warszawska – BBTS Bielsko-Biała

 

[img title=””]media/storage/images/327bf7f0eb.png[/img]

 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *