PlusLiga: Dmytro Pashytskyy nie będzie zawodnikiem LOTOSU w kolejnym sezonie

PlusLiga: Dmytro Pashytskyy  nie będzie  zawodnikiem LOTOSU w kolejnym sezonie

W Gdańsku zapadły kolejne decyzje odnośnie składu na kolejny sezon. Po zakończeniu kariery przez libero, Piotra Gacka, szeregi zespołu opuszcza także Dmytro Pashytskyy.

 

Dmytro Pashytskyy w sezonie 2016/2017 występował w LOTOSIE Treflu Gdańsk na zasadzie rocznego wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów. Był podstawowym zawodnikiem gdańskiego zespołu, jednym z najlepszym blokujących PlusLigi.

 

Ukraiński siatkarz wspólnie z władzami  klubu z Trójmiasta postanowili jednak, że wygasająca umowa nie zostanie przedłużona.

 

Bardzo dziękujemy Dimie za wszystkie spotkania rozegrane w barwach LOTOSU Trefla oraz każdy zdobyty punkt, a także ogromne zaangażowanie w codzienną pracę. Dima wykazywał się determinacją zarówno podczas treningów, jak i nauki języka polskiego, co też należy podkreślić. Rozważaliśmy przedłużenie kontraktu z tym graczem, jednak w wizji drużyny, którą stworzyliśmy wspólnie z trenerem Anastasim, był on wciąż rozpatrywany jako środkowy – mówi  prezes gdańskiego klubu.

 

Zawodnik planuje zmianę pozycji i chciałby spróbować swoich sił na pozycji atakującego.

– Rozumiemy tę decyzję i wspólnie uznaliśmy, że w tej sytuacji rozwojowi jego kariery dobrze zrobi zmiana klubu. Będziemy się przyglądać jego postępom czynionym na pozycji atakującego i życzymy mu powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze, gdyż tak pracowity gracz zdecydowanie na nie zasługuje – podkreśla Dariusz Gadomski.

       

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *