PlusLiga: Drugi środkowy bloku zostaje w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

PlusLiga:  Drugi środkowy bloku zostaje w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej

Włodarze  stołecznego klubu nie próżnują i w piątek potwierdzili kolejne przedłużenie kontraktu. Jakub Kowalczyk zostaje w ONICO AZS Politechnice Warszawskiej. Trzydziestoletni środkowy bloku podpisał roczny kontrakt.

Jakub Kowalczyk trafił do ONICO AZS Politechniki Warszawskiej dwa lata temu. Wcześniej reprezentował barwy I ligowego Campera Wyszków. Swoimi występami zasłużył na miejsce w podstawowym składzie i wyraził zadowolenie z przedstawionej  mu oferty.

– W ONICO AZS Politechnice czuję się doskonale, dlatego – kiedy otrzymałem propozycję przedłużenia umowy – nie wahałem się ani chwili – powiedział Jakub Kowalczyk. – Klub rozwija się pod każdym względem. Zarząd i trener Stéphane Antiga budują naprawdę silną drużynę. Bardzo się cieszę, że będę jej częścią – stwierdził. – Na boisku zawsze daję z siebie wszystko. W sezonie 2016/2017 pokazałem na co mnie stać, ale… nie spodziewałem się powołania do reprezentacji – nawiązał do ogłoszonej niedawno przez trenera Ferdinando de Giorgiego listy kadrowiczów na 2017 rok. – W Polsce jest wielu lepszych środków ode mnie. Znam swoje miejsce w szeregu – skwitował.

 

Jakub Kowalczyk w sezonie 2016/2017 w barwach ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozegrał 29 meczów. Zdobył dla Inżynierów 193 punkty: 137 atakiem, 67 blokiem i 12 zagrywką.

 

Źródło: inf.prasowa / azspw.com

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *