PlusLiga: Duże zmiany kadrowe w Asseco Resovii Rzeszów

Czas na solidne zmiany w Asseco Resovii Rzeszów. Włodarze klubu potwierdzili odejście siedmiu resoviaków: Jochen Schöps, Lukáš Ticháček, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Paweł Rusek i Elviss Krastins. Zespół z Podkarpacia zakończył sezon w PlusLidze na 6.miejscu

 

Jochen Schöps do Asseco Resovii dołączył w 2012 roku przechodząc z Iskry Odincowo. Do bogatego dorobku medalowego przez sześć lat występów w biało-czerwonych barwach dołożył kolejne krążki. Z Asseco Resovią świętował dwa mistrzostwa, dwa wicemistrzostwa Polski oraz srebro Ligi Mistrzów. Od 2016 roku Jochen pełnił rolę kapitana Asseco Resovii.

Lukáš Ticháček do Asseco Resovii dołączył w 2011 roku po kilku mistrzostwach Niemiec. Z drużyną świętował kolejne sukcesy – trzykrotnie mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo naszego kraju, a także srebrny medal Ligi Mistrzów.

Wychowankowie AKS-u Rzeszów w minionym sezonie stali się ważnymi postaciami rzeszowskiego  zespołu. Aleksander Śliwka z Asseco Resovią związany był od 2014 roku. W ciągu tych kilku lat dwukrotnie grał na wypożyczeniu (AZS Politechnika Warszawska i Indykpol AZS Olsztyn). Z naszą drużyną zdobył srebrny medal mistrzostw Polski.

Michał Kędzierski, kilka sezonów spędził grając w Cerrad Czarnych Radom i Effectorze Kielce, by na zakończone niedawno rozgrywki powrócić do swojego rodzinnego miasta. Dominik Depowski do Asseco Resovii dołączył w ubiegłym sezonie, a od jego połowy na zasadzie wypożyczenia grał w Espadonie Szczecin.

Paweł Rusek i Elviss Krastins spędzili w zespole miniony sezon. Popularny Rufi swoją karierę kontynuował będzie na parkietach PlusLigi, natomiast fiński przyjmujący będzie w następnym sezonie występował we francuskiej Ligue A (Arago de Sete).

 

 

Żródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *