PlusLiga: Duże zmiany w GKS Katowice w nadchodzącym sezonie

Drużyna z Katowic zakończyła sezon na 8.miejscu. Zgodnie z zapowiedziami w ekipie Gieksy dojdzie do dużych zmian.  Z klubem żegnają się trener Piotr Gruszka oraz Andrzej Zahorski, Adrian Brudnicki i Grzegorz Krystkiewicz. Rolę szkoleniowca w  nadchodzącym sezonie obejmie Dariusz Daszkiewicz. Spore roszady będą też w składzie.

 

51-letni szkoleniowiec to osoba doskonale znana w siatkarskim środowisku. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego i w barwach tamtejszej Lechii rozpoczął swoją przygodę z siatkówką jako zawodnik. Następnie poświęcił się pracy trenerskiej, którą rozpoczął w AZS Rafako Racibórz. Później przez wiele lat pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Podczas pobytu w Spale pracował z reprezentacjami kadetów oraz juniorów, z którymi zdobywał medale na międzynarodowych imprezach. W kolejnych latach Dariusz Daszkiewicz związał się z kielecką siatkówką. Wraz z Fartem Kielce awansował z II do I ligi, a następnie do PlusLigi. W Kielcach pracował z przerwami przez dziesięć lat, prowadząc w międzyczasie reprezentację Polski do lat 23.

Kontynuujemy to, co rozpoczęliśmy trzy lata temu, a więc stawiamy na polską myśl szkoleniową. Budujemy drużynę niemal od podstaw, w związku z tym postanowiliśmy dać szansę trenerowi Daszkiewiczowi, który po sezonie nieobecności w PlusLidze jest spragniony emocji na najwyższym szczeblu i może wiele wnieść do zespołu. Chcemy, aby drużyna reprezentująca barwy GKS-u Katowice była jak najlepsza i jestem przekonany, że dzięki trenerowi Dariuszowi Daszkiewiczowi taka będzie. Współpraca już układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Umowa obowiązuje na rok, ale z chęcią ją przedłużymy, jeśli wszystko będzie przebiegać po naszej myśli – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Rolę drugiego trenera nadal będzie pełnił Grzegorz Słaby. Statystykiem zespołu został Damian Musiak, a fizjoterapeutą Grzegorz Rzetecki. Wkrótce poznamy również nazwisko trenera przygotowania fizycznego.

Kontrakty z klubem jeszcze przed zakończeniem tegorocznych rozgrywek przedłużyli Emanuel Kohut i Maciej Fijałek.  Z GKS-u odchodzą pozostali: Marcin Komenda, Bartłomiej Krulicki, Wojciech Sobala, Dawid Woch, Karol Butryn, Bartosz Krzysiek, Bartosz Mariański, Dawid Ogórek, Rafał Sobański, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux oraz Gonzalo Quiroga.

 

 

Źródło: inf.prasowa / gkskatowice.eu
Fot. Gks Katowice

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *