PlusLiga: Ekstraklasa zagości w Zawierciu!

PlusLiga: Ekstraklasa zagości w Zawierciu!

Czwarty pojedynek między Aluronem Virtu Wartą Zawierciea AZS-em Częstochową wyłonił zwycięsce plusligowego barażu. Zawiercianie, wygrywając czwarty mecz, zapewnili sobie awans do PlusLigi.


Siatkarze Warty już w trzecim barażowym meczu pokazali, że spotkania przed własną publicznością to ich specjalność. Tym razem kibice również dopisali, a zawodnicy dostosowali się do poziomu dopingu w zawierciańskiej hali. Gospodarze zdominowali całe spotkanie, nie tylko pod względem siatkarskich umiejętności, ale również od strony mentalnej. Skuteczne kontry i żywo reagująca publiczność nakręcały grę zawiercian, którzy tym spotkaniem, a zwłaszcza ostatnim setem, pokazali, że zasługują na awans do PlusLigi. Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie od następnego sezonu rywalizować będą w siatkarskiej ekstraklasie kosztem AZS-u Częstochowy. Dla częstochowskich akademików porażka w barażach oznacza, że pierwszy raz od 28 lat siatkarze tego klubu nie zagrają w najwyższej klasie rozgrywek.


Aluron Virtu Warta Zawiercie – AZS Częstochowa 3:0 (25:22, 25:18, 25:12)’


Składy zespołów:

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Popik, Kaczorowski, Macionczyk, Swodczyk, Długosz, Żuk,  Warda, Filipowicz (L), Ogórek (L)

AZS Częstochowa: Szymura, Moroz, Grebeniuk, Janus, Buniak, Kowalski A. (L), Kowalski T., Polański, Buczek, Szlubowski i Wawrzyńczyk


Źródło: inf.własna
Fot.: aluronwarta.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *