PlusLiga: Estoński atakujący, Renee Teppan nowym nabytkiem PGE Skry Bełchatów

 

 

Po Jakubie Kochanowskim, czas na drugi transfer mistrzów Polski. Na pozycji atakującego zagra estoński zawodnik, który poprzednim sezon spędził we włoskim Trentino Volley – Renee Teppan. Z  PGE Skrą związał się dwuletnim kontraktem.

 

Renee Teppan rozpoczął karierę w estońskim Pärnu VK, z którym zdobył swoje pierwsze medale w seniorskiej siatkówce (dwukrotnie brąz w Mistrzostwach Estonii oraz srebro i brąz w Lidze Bałtyckiej). Od sezonu 2012/2013 bronił barw drużyny Bigbank Tartu, z którą sięgnął po złoto ligi estońskiej. Od 2014 roku kontynuował karierę poza granicami swojego kraju. Najpierw występował we włoskim Pallavolo Città di Castellani, a przez dwa kolejne sezony grał w drużynie Hypo Tirol Innsbruck, którą dwukrotnie doprowadził do Mistrzostwa Austrii. Na swoim koncie ma 128 występów w reprezentacji Estonii, z którą w 2016 roku wygrał Ligę Europejską, a w 2017 rozgrywki Ligi Światowej grupy 3. Wystąpił też w Mistrzostwach Europy w 2015 i 2017 roku. Na turnieju rozgrywanym w naszym kraju w meczach grupowych z Polską i Serbią zdobył po 17 punktów. W ostatnim sezonie Teppan wrócił do Włoch. Reprezentował barwy Trentino, w którym tworzył duet atakujących z Lucą Vettorim. We włoskiej drużynie zanotował 40 występów, w których zdobył 172 punkty.

Wybrałem PGE Skrę, ponieważ moim celem jest gra na najwyższym poziomie. PlusLiga jest jedną z najsilniejszych lig na świecie, a klub z Bełchatowa jest Mistrzem Polski, więc nie musiałem się dwa razy zastanawiać, kiedy taka drużyna zaoferowała mi kontakt. Wiem, że klub jest mocny zarówno na poziomie siatkarskim jak i organizacyjnym. Uwielbiam grać przy głośnym dopingu kibiców, a w Bełchatowie są oni jednymi z najlepszych na świecie. Nie mogę się doczekać nowego sezonu – mówi nowy atakujący bełchatowskiego zespołu, który nie ukrywa, że śledził zmagania swojej przyszłej drużyny i słyszał pochlebne opinie o PlusLidze od swoich reprezentacyjnych kolegów, Roberta Tahta i Keitha Puparta oraz trenera Gheorghea Cretu.

 

Źródło inf.prasowa / skra.pl

Fot. trentinovolley.it

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *