PlusLiga: Francuski libero, Nicolas Rossard dołączył do Stoczni Szczecin

Do Stoczni Szczecin dołączył właśnie kolejny zawodnik. Francuski libero, Nicolas Rossard podpisał umowę z zespołem Michała Mieszko Gogola.

 

W karierze Francuza w CV jak do tej pory znalazły się jedynie francuskie kluby. Grał w Spacer’s de Toulouse i Paris Volley. W dorobku ligowym ma na razie dwa wicemistrzostwa kraju. Jako członek ekipy narodowej „Trójkolorowych” wywalczył złoto w mistrzostwach Europy (2015) i Lidze Światowej (2017) oraz srebro w Lidze Narodów (2018). Po kilku latach gry w ojczyźnie, postanowił wyjechać z kraju i spróbować swoich sił w mocniejszej lidze.

 

Uważam, że Włochy i Polska to dwa najlepsze kraje do grania w siatkówkę, więc transfer do Stoczni jest dla mnie spełnieniem marzeń. Kiedy pojawiła się opcja przejścia do Szczecina, to nie wahałem się ani przez chwilę. Powstaje tu wielki projekt, w którym biorą udział znakomici zawodnicy, jak choćby Matej Kazijski czy Łukasz Żygadło. Słyszałem też dużo pozytywnych opinii o pierwszym trenerze i dlatego cieszę się, że będę mógł być częścią tego całego przedsięwzięcia – podsumowuje nowy  zawodnik szczecinian.

 

Źródło: inf.prasowa / kpsstocznia.pl
Fot. kpsstocznia.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *