PlusLiga: Francuski przyjmujący zagra ponownie w Polsce. Julien Lyneel nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel nie zwalnia tempa i odkrywa kolejne karty. Za przyjęcie m.in obok zakontraktowanego Christiana Fromma będzie odpowiadał także Julien Lyneel. Francuz jest dobrze znany polskiej publiczności z występów w Asseco Resovii Rzeszów (2015/2016), z którą wówczas wywalczył wicemistrzostwo kraju.

28-letni Lyneel jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej – dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).

Karierę sportową zaczynał w Montpellier. Po sześciu latach gry we Francji, przyszedł czas na rok pobytu w Rzeszowie, po czym trafil do Serie A. W Bunge Ravenna spędził sezon 2016/2017. Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

Kontrakt z doświadczonym przyjmującym został zawarty na dwa sezony. Szkoleniowiec zespołu , Ferdinando De Giorgi tak wypowiada się o siatkarzu:

Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji.

Sam siatkarz deklarował chęć powrotu do Europy

Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Źródło: inf.prasowa / jastrzebskiwegiel.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *