PlusLiga: Francuski środkowy nowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów  w obliczu  problemów zdrowotnych Bartłomieja Lemańskiego skorzystała z opcji transferu medycznego i zakontraktowała francuskiego środkowego. Barthélémy Chinenyeze dołączy do drużyny już na spotkanie z Indykpolem AZS-em Olsztyn. i podpisał umowę z z rzeszowskim klubem do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenie na dwa kolejne.

 

20-letni francuski środkowy  swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Dunkerque GL VB. Do PlusLigi przenosi się z Spacer’s de Toulouse. Polscy kibice mieli okazję oglądać Barthélémy Chinenyeze podczas Memoriału H. Wagnera rozgrywanego w Krakowie, a także podczas Mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma również złoty medal Ligi Światowej z 2017 roku. Kontrakt z młodym francuskim zawodnikiem, który mierzy 202 cm wzrostu,  podpisany został do końca sezonu z opcją przedłużenia na dwa lata.

Barthélémy Chinenyeze dołączy do  ekipy Andrzeja Kowala wobec kontuzji Bartłomieja Lemańskiego na zasadzie transferu medycznego. Barthélémy w naszej drużynie występował będzie z nr 15 na koszulce.

 

Przebieg kariery:

… – 2016 Dunkerque GL VB (Francja)
2016 – 2018 Spacer’s de Toulouse (Francja)
2018 – 2018 Asseco Resovia Rzeszów

 

 

Źródło: inf.prasowa assecoresovia.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *