PlusLiga: Gdański klub nad przepaścią

PlusLiga: Gdański klub nad przepaścią

Na miesiąc przed startem rozgrywek drużyna z Gdańska wpadła w ogromne problemy – trwają poszukiwania nowego sponsora tytularnego, który pozwoliłby zatrzymać niezmieniony skład zespołu Andrei Anastasiego

Jak poinformował zarząd Grupy LOTOS, tytularny sponsor gdańskiego Trefla postanowił wycofać się z działalności siatkarskiej. Oznacza to, że duża część budżetu gdańszczan zniknęła wraz z nazwą zespołu z poprzedniego sezonu, a to niesie za sobą ogromne problemy – Trefl Gdańsk prawdopodobnie nie będzie w stanie utrzymać drużyny i trenera w niezmienionym składzie.

Obecnie trwają poszukiwania sponsora, jednak włodarze nadmorskiego klubu nie chcą szerzej komentować sprawy: – […] informujemy, że dopóki nie zostanie zebrana pełna wiedza na temat zaistniałej sytuacji oraz dalszych działań, nie będziemy komentować pojawiających się wiadomości. Podejmowane obecnie decyzje są decyzjami strategicznymi, więc na wszelkie pytania przedstawiciele Zarządu będą odpowiadać po spotkaniu właścicieli i Rady Nadzorczej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W kuluarach mówi się jednak o tym, że w razie czarnego scenariusza, managerowie dostali pozwolenie na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań dla swoich zawodników. W siatkarskim środowisku da się usłyszeć plany na rozebranie drużyny z Gdańska – prawdopodobny zdaje się być powrót Mateusza Miki na Podkarpacie, a na rynku, w przypadku najgorszego dla klubu i dla ligi scenariusza, mogą być również rozchwytywani Piotr Nowakowski, Damian Schulz czy też Artur Szalpuk.

Na razie wszyscy zawodnicy Trefla Gdańsk z sukcesami przygotowują się do startu rozgrywek – wczoraj zwyciężyli w Falcon Cup, w finale pokonując Indykpol AZS Olsztyn.

Źródło: sport.trefl.com/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *