PlusLiga: Gdańskie lwy bez kadrowiczów rozpoczęły przygotowania. Sparingi LOTOS-u Trefla Gdańsk m.in z drużyną z Olsztyna

PlusLiga: Gdańskie lwy bez kadrowiczów rozpoczęły przygotowania. Sparingi LOTOS-u Trefla Gdańsk m.in z drużyną z Olsztyna

LOTOS Trefl Gdańsk w niepełnym składzie w poniedziałek rozpoczął przygotowania do zbliżającego się sezonu ligowego.Na początku były badania medyczne i wspólny obiad a we wtorek pierwsza wizyta w siłowni i w sali treningowej Ergo Areny. Do zespołu w późniejszym okresie dołącza siatkarze, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych.

Siatkarze i sztab LOTOS-u Trefla Gdańsk od poniedziałkowych badań medycznych i wspólnego obiadu rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu ligowego. W okrojonym składzie z uwagi na nieobecność zawodników przebywających na zgrupowaniach swoich  reprezentacji narodowych (Kanadyjczycy TJ Sanders i Brad Gunter, Amerykanin Dan McDonnell oraz Artur Szalpuk), odbyli pierwszy trening  na siłowni i w hali we wtorek.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego w treningach gdańskich lwów pomagać będzie były zawodnik gdańszczan, Miłosz Hebda, który później rozpoczyna treningi w swoim nowym klubie Serie A, Castellana Grotte oraz Sławomir Stolc  czy Moustapha M’Baye (obaj szukają klubu). Ponadto szansę na zdobycie  doświadczenia przy pracy z seniorską drużyną otrzymają siatkarze młodzieżowych sekcji klubu.

Zawsze w okresie przedsezonowym korzystamy z klubowej młodzieży. Jeśli muszę uzupełnić trening jakimś zawodnikiem, to chcę, by był to gracz o możliwie jak największym potencjale. Takim siatkarzem jest choćby 17-letni Kacper Wnuk. który od początku podchodzi do treningów ogromnie zmotywowany, jest pod wielkim wrażeniem hali i warunków, w których przyszło mu trenować, po prostu się tym cieszy – zapowiedział szkoleniowiec żółto-czarnych, Andrea Anastasi i dodaje – Nasz klub od dawna kładzie duży nacisk na rozwój młodych graczy i ja też zamierzam poświęcić im sporo uwagi.

Wstępny harmonogram sparingów i turniejów zespołu w okresie przygotowawczym:

22  -23 sierpnia – mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn w Rypinie

31 sierpnia – 1 września – mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn w Lęborku

7- 8 września – Turniej Czterech Trenerów w Elblągu (Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

15-17 września – XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka w Warszawie (Lotos Trefl Gdańsk, ONICO Warszawa,ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, GKS Katowice).


Skład LOTOS -u  Tefla Gdańsk  na sezon 2017/2018:

 

Rozgrywający: TJ Sanders, Michał Kozłowski

Atakujący: Damian Schulz, Brad Gunter

Środkowi: Piotr Nowakowski, Daniel McDonnell, Wojciech Grzyb, Patryk NIemiec

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Mateusz Mika, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak

Libero: Maciej Olenderek, Fabian Majcherski

 

Źródło: oprac.własne / lotostrefl.pl

Fot. Lotos Trefl

 

 

 

 

 

 

 


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *