PlusLiga: Gonzalo Quiroga na dłużej w GKS-ie Katowice

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu 2017/2018. Nic więc dziwnego, że zespoły z ekstraklasy rozpoczęły budowę składów, które w przyszłym roku będą walczyły o jak najlepszy wynik w ligowych rozgrywkach. Jedną z tych drużyn jest GKS Katowice, który poinformował o przedłużeniu współpracy z podstawowym przyjmującym, Gonzalo Quirogą.

 

Dla argentyńskiego zawodnika tegoroczny sezon był debiutanckim na plusligowych parkietach, jednak można powiedzieć, że już teraz jest jednym z filarów zespołu Piotra Gruszki – Quiroga wystąpił we wszystkich dotychczasowych 27 meczach, w których zdobył 333 punkty. Oprócz 283 skutecznych ataków zapisał na swoim koncie 17 bloków oraz 33 asy serwisowe. Pomijając walory ofensywne Argentyńczyka, jest on ostoją katowiczan w defensywie i świetnym uzupełnieniem w linii przyjęcia.

 

Nie dziwi więc fakt, że katowicki klub starał się o przedłużenie współpracy ze skrzydłowym, co się udało – Gonzalo Quirogę zobaczymy w hali w Szopienicach również w kolejnym sezonie. – Gonzalo pokazuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony, dlatego chcieliśmy, aby nasza współpraca trwała dalej. Cieszymy się, że zostaje z nami. To kolejny krok w stronę stabilizacji, ale i rozwoju drużyny – skomentował Dariusz Łyczko, Dyrektor Sekcji Siatkówki GKS-u Katowice. Sam zainteresowany również nie kryje zadowolenia z przedłużenia kontraktu: – Chciałem zostać w Polsce i w Katowicach. Świetnie się tu czuję. Klub jest dobrze zorganizowany, a drużyna perspektywiczna. Cieszę się, że kolejny rok będę reprezentował barwy GieKSy.

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opr.własne
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *