PlusLiga: Hitowy transfer. Matej Kazijski zagra w Stoczni Szczecin

Włodarze Stoczni Szczecin nie próżnują i zaskakują kolejną informacją transferową. Niezwykle doświadczony zawodnik,  uznawany za jednego z najlepszych przyjmujących –  Matej Kazijski zagra w ekipie Mieszko Gogola. Przypomnijmy, że nowymi nabytkami w klubie z Pomorza Zachodniego są także Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek, Simon Van De Voorde oraz dyrektor sportowy Radostin Stojczew.

 

Bułgarski zawodnik to  jedna z wciąż grających legend światowej siatkówki. W swojej bogatej karierze zdobywał medale mistrzostw Bułgarii, Rosji, Turcji, Japonii oraz Włoch. Trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Ligi Mistrzów, cztery razy sięgał po Klubowe Mistrzostwo Świata. Z reprezentacją narodową wywalczył brązowe medali mistrzostw świata i Europy. Wielokrotnie był też nagradzany indywidualnie, zostając MVP podczas najważniejszych klubowych rozgrywek.

Matej Kazijski występował między innymi w Dynamie Moskwa, Itas Diatec Trentino czy Halkbanku Ankara. Teraz na jego drodze kolejne wyzwanie, czyli walka o medale PlusLigi w barwach Stoczni Szczecin. W klubie ze stolicy Pomorza Zachodniego Bułgar będzie występował z numerem 1.

Uważam, że PlusLiga to bardzo silna i ciekawa liga, a jej najlepszą wizytówką są niesamowici kibice – mówi nowy przyjmujący Stoczni. – Wielokrotnie rozgrywałem tu mecze z reprezentacją czy w Lidze Mistrzów, więc na własnej skórze doświadczyłem tego dopingu i przeżywałem atmosferę, jaka panuje podczas spotkań. Zrobiło to na mnie naprawdę duże wrażenie i zawsze miałem gdzieś w głowie myśl, że chciałbym tu kiedyś zagrać. Cieszę się, że teraz pojawiła się taka możliwość i będę miał okazję występować w barwach Stoczni Szczecin.

 

Źródło: inf.prasowa / kpsstocznia.pl

Fot. Stocznia Szczecin

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *