PlusLiga: Idą zmiany w systemie rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/18

PlusLiga: Idą zmiany w systemie rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/18

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podjęła uchwałę o składzie PlusLigi i ORLEN Ligi na sezon 2017/18. W nadchodzącym sezonie kształt rozgrywek PlusLigi zmieni się. Nie będzie rozgrywania tzw. “złotego seta” a o mistrzostwo Polski powalczy sześć najwyżej sklasyfikowanych drużyn.

 

Już od początku sezonu zespoły będą miało o co walczyć bowiem tylko sześć najwyżej sklasyfikowanych po fazie zasadniczej drużyn dostanie szansę gry o medale. Automatyczny awans do półfinału będą miały dwie najlepsze teamy, a ekipy z miejsc 3 – 6 zagrają o dwa pozostałe miejsca w półfinałach. Wszystkie spotkania play-off odbywać się będą do dwóch wygranych meczów. Nie będzie rozgrywania tzw. “złotych setów”, przez co system rozgrywek się uatrakcyjni.

 

Po zakończeniu fazy zasadniczej, z ligi spadają bezpośrednio 15 i 16 zespół. Zespoły z miejsc 13 i 14 rozegrają natomiast mecze o uniknięcie barażu. Ostatecznie mecze barażowe z mistrzem 1. Ligi (do 3 zwycięstw) rozegra 14. ekipa PlusLigi w klasyfikacji końcowej.

 

Prezesi klubów ORLEN Ligi i PlusLigi rozmawiali też o zmianach w regulaminie, pomyśle zniesienia limitów dla obcokrajowców (ORLEN Liga), szkoleniu młodzieży.

Oficjalnie został także zatwierdzony skład obu lig (PlusLigi i ORLEN Ligi). Beniaminkiem w męskiej ekstraklasie jest drużyna Aluron Virtu Warta Zawiercie, która wygrała baraże z AZS-em Częstochowa.

 

 

źródło: plusliga.pl

Fot: M-volley

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *