PlusLiga: Interesujące otwarcie kolejki w Radomiu, test dla akademików z Olsztyna, mikołajkowe granie sąsiadów w tabeli w Lubinie – zapowiedź 12.kolejki

PlusLiga: Interesujące otwarcie kolejki w Radomiu, test dla akademików z Olsztyna, mikołajkowe granie sąsiadów w tabeli w Lubinie – zapowiedź 12.kolejki

W piątek rusza 12.kolejka PlusLigi, której ostatnie spotkanie zostanie rozegrane we wtorek, 6 grudnia. A w niej m.in. test dla Indykopolu AZS Olsztyn w starciu z kolejnym rywalem z górnej półki, mecz o dużą stawkę w Radomiu czy próba zdobycia punktów przez stołeczną Politechnikę.

 

Tyle co zakończyła się jedenasta runda, już dziś rozpoczyna się kolejna, rozłożona w czasie. Ostatni rezultat poznamy dopiero we wtorek, 6 grudnia. Zespoły nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek a każda strata punktów może dużo kosztować. Szczególnie w przypadku drużyn z Olsztyna, Jastrzębia czy Lubina, które tracą niewiele do ścisłej trójki.


Indykpol AZS Olsztyn  wybiera się w podróż na teren kolejnego silnego rywala, do Bełchatowa, zaś Oliva i spółka  przekonają się na własnej skórze, że radomska hala i klimat w niej panujący, do najłatwiejszych nie należą. To z pewnością będą dwa,  stojące na wysokim poziomie spotkania.


Wilki Bednaruka będą miały okazję do walki o punkty. Tym razem podejmą przed własną publicznością  zespół z Będzina. Czy wykorzystają atut własnej hali, przekonamy się już  w sobotni wieczór.Espadon napędzony pierwszym boiskowym zwycięstwem oraz niezłą grą w Olsztynie będzie starał się u siebie zdobyć komplet punktów. Przeciwnik po drugiej stronie, akademicy spod Jasnej Góry, w  poprzedniej kolejce postraszyli wicemistrzów kraju i napewno nie stoją w tej konfrontacji na straconej pozycji.

 


Zwycięską passę będzie chciał kontunuować Cuprum Lubin ale zadanie niełatwe z uwagi na dobrą passę wtorkowego rywala – GKS-u Katowice. Beniaminek radzi sobie bardzo dobrze. Ponadto zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, co na pewno doda atrakcyjności temu spotkaniu.


W pozostałych spotkaniach tego weekendu, mistrz kraju  będzie rywalizował z Effectorem Kielce, zaś wicemistrz powróci na Podpromie i podejmie ostatni zespół tabeli – BBTS Bielsko. W niedzielne popołudnie okaże się, jaka jest  forma Lotosu w konfrontacji ze spisującą się trochę poniżej oczekiwań Łuczniczką Bydgoszcz.


Czy po tej kolejce tabela ulegnie znacznej zmianie? PlusLiga już pokazała, że lubi niespodzianki.

 

[img title=””]media/storage/images/0a598127e1e3b.kolejki[/img]


 

Terminarz 12.kolejki:


 

2 grudnia, godz. 20:15 Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel ( TV)

 

3 grudnia, godz. 14:45 PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn  (TV)

 

3 grudnia, godz. 16:30  Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce


3 grudnia, godz. 17:00  Asseco Resovia  – BBTS Bielsko-Biała


3 grudnia, godz. 20:00  ONICO AZS Politechnika Warszawska – MKS Będzin ( TV)


4 grudnia godz. 16.00  Lotos Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz


5 grudnia, godz. 18:00 Espadon Szczecin –  AZS Częstochowa ( TV)


6 grudnia, godz. 18.00 Cuprum Lubin – GKS Katowice


 

Źródło: inf.własna / plusliga.pl

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *