PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie – Kevin Tillie ostatecznie opuści szeregi jastrzębian?

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie – Kevin Tillie ostatecznie opuści szeregi jastrzębian?

Już za niecałe dwa miesiące startują ligowe rozgrywki. Większość zespołów, po skompletowaniu składów, zaczęła przygotowania do kolejnego sezonu. Podobnie jest w przypadku Jastrzębskiego Węgla… A jednak w jastrzębskim klubie pojawiły się problemy.

Choć kibice jastrzębian byli pewni, że po skompletowaniu składu i świetnych ruchach transferowych podopieczni Marka Lebedewa są faworytami kolejnego sezonu, niestety w klubie z Górnego Śląska pojawiły się problemy. Kevin Tillie, który podpisał już kontrakt, a tym samym dołączył do jastrzębian… Zmienił zdanie. W porozumieniu z managerem zdecydował, że w następnym sezonie chce grać w lidze chińskiej.

Oświadczenie na temat konfliktu wydał prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Pan  Kevin Tillie, poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników. […]

Podobny problem ma również Asseco Resovia Rzeszów, z której po podpisaniu kontraktu postanowił odejść John Gordon Perrin. Sprawa wydaje się o tyle kłopotliwa, że obaj przyjmujący w kontrakcie nie mają opcji buy-out – możliwości wykupienia przez inny klub. Prezes Jastrzębskiego Węgla w dalszej części oświadczenia zaznacza, że manager francuskiego siatkarza chce załatwić sprawę polubownie, jednak wciąż nie podał konkretnej propozycji.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *