PlusLiga: Już dziś rusza długo wyczekiwany przez wszystkich kibiców sezon ligowy!

PlusLiga: Już dziś rusza długo wyczekiwany przez wszystkich kibiców sezon ligowy!

Wreszcie nadszedł wyczekiwany przez wszystkich polskich fanów siatkówki moment – już dziś inauguracja sezonu 2017/2018! Debiut zawierciańskiej drużyny w ekstraklasie, ciekawe spotkanie w Radomiu, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – tak zapowiada się pierwsza kolejka PlusLigi.

Sezon 2017/2018 rozpocznie się od meczu, w którym Cuprum Lubin podejmie w swojej hali MKS Będzin. Siatkarskie wydarzenie odbędzie się 29 września. Faworytami spotkania są gospodarze, którzy zakończyli ostatni sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji końcowej Plusligi. Dla porównania drużyna z Będzina zajęła jedenastą lokatę. Niemniej jednak w obu zespołach nastąpiły roszady, tak więc nic wynik jest sprawą otwartą.

W sobotę 30 września będziemy mieli prawdziwy prawdziwy siatkarski maraton, gdyż do walki o każdy punkt stanie aż osiem zespołów. Tego dnia w PlusLidze zadebiutuje Aluron Virtu Warta Zawiercie, który to gościł będzie najlepszy zespół ubiegłego sezonu, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Czy podopieczni trenera Dominika Kwapisiewiczaporadzą sobie z precyzją i doświadczeniem zwycięzcy PlusLigi, czy też poddadzą się bez walki?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki z poprzedniego sezonu, po sobotnich meczach trudno jest oczekiwać niespodzianek. Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Espadonem Szczecin, radomianie przyjmą w swojej hali siatkarzy z Katowic, natomiast Asseco Resovia Rzeszów będzie gościła Dafi Społem Kielce.

Październik rozpoczniemy interesującym meczem Łuczniczki Bydgoszcz  z ONICO Warszawą. Jakub Bednaruk, jako trener drużyny z Bydgoszczy, zmierzy się ze swoimi byłymi podopiecznymi ze stolicy. Czy Stephane Antiga będzie mógł zaliczyć swój trenerski debiut w PlusLidze do udanych? Czy też może Jakub Bednaruk swoim doświadczeniem zagrzeje zespół Łuczniczkido zwycięstwa?

25 października Jastrzębski Węgiel gościł będzie w swojej hali zespół BBTS Bielsko-Biała. Faworytem tego spotkania są brązowi medaliści z ubiegłego sezonu – Jastrzębski Węgiel.

Pierwszą kolejkę PlusLigi 2017/2018 zakończy mecz PGE Skry Bełchatów z Treflem Gdańsk Czy żółto-czarni znowu pokonają drużynę z Gdańska? A może zespół z Pomorza zwycięży batalię ze Skrą? Tego dowiemy się, oglądając mecz 22 listopada.


Terminarz 1.kolejki:

29.09.2017 Cuprum Lubin – MKS Będzin

30.09.2017 Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn Koźle

30.09.2017 Asseco Resovia Rzeszów – Dafi Społem Kielce

30.09.2017 Indykpol AZS Olsztyn – Espadon Szczecin

30.09.2017 Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice

01.10.2017 Łuczniczka Bydgoszcz – ONICO Warszawa

25.10.2017 Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała

22.11.2017 PGE Skra Bełchatów – LOTOS Trefl Gdańsk

Nadesłała: Natalia Zgutka
Fot.: plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *