PlusLiga: Kanadyjskie wzmocnienie z ekipy mistrza Niemiec. Graham Vigrass przechodzi do ONICO Warszawa

Kolejne informacje transferowe  i wzmocnienie   w  ONICO  Warszawa. Do stołecznej ekipy dołączył kanadyjski środkowy Graham Vigrass.

 

Vigrass to aktualny mistrz Niemiec z BR Volleys, najlepszy środkowy turnieju finałowego Ligi Światowej 2017, wielokrotny reprezentant swojego kraju. Urodził się 17 czerwca 1989 roku w Calgary, gdzie rozpoczynał przygodę z siatkówką. Z Kanady przeniósł się do francuskiego Arago de Sete (2013/2014), a później do tunezyjskiego Etiole Sportive du Sahel, gdzie zdobył wicemistrzostwo i Puchar Tunezji. W 2015 roku trafił do ligi tureckiej, w której z drużyną Arkas Spor Izmir zajął trzecie miejsce, po czym przeprowadził się do Berlina. Ze swoim poprzednim zespołem wywalczył dwa tytuły mistrzowskie i dwukrotnie wystąpił w Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów.

– Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do drużyny ONICO Warszawa. To bardzo silny zespół, występujący w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Duży wpływ na moją decyzję o przenosinach do Warszawy miał Stephane Antiga – to znakomity trener, z którym pracuję w reprezentacji Kanady, a jego styl bardzo mi odpowiada. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o najwyższe cele. W Polsce jest wiele silnych ekip, ale uważam, że będziemy w stanie z nimi rywalizować – powiedział kanadyjski środkowy po podpisaniu rocznego kontraktu.

Z reprezentacją Klonowego Liścia Graham Vigrass zajął trzecie miejsce na Igrzyskach Panamerykańskich (2015), wystąpił też na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobył srebrny (2013) i brązowy (2017) medal na mistrzostwach strefy NORCECA oraz brązowy medal Ligi Światowej 2017, występując pod wodzą szkoleniowca ONICO Warszawa, Stephane’a Antigi. – Pracowaliśmy już z Grahamem w reprezentacji, to bardzo dobry środkowy, który na pewno zwiększy rywalizację na środku – skomentował jego transfer francuski trener ONICO. Graham Vigrass mierzy 205 centymetrów, jego zasięg w ataku to 354 cm, a w bloku 331 cm.

 

Umowę z warszawskim klubem podpisał już Mateusz Janikowski, a jeszcze w trakcie sezonu przedłużono kontrakty z dwoma  podstawowymi graczami : Bartoszem Kwolkiem i Antoinem Brizardem. Zmiany zaszły także na stanowiskach w zarządzie. Z klubem rozstali się Jolanta Dolecka i Paweł Zagumny a nowym prezesem został Piotr Gacek.

 

Źródło: inf.prasowa / onicowarszawa.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *