Plusliga: Kapitan zespołu Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek nadal będzie reprezentował pomarańczowe barwy.

Plusliga: Kapitan zespołu Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek nadal będzie  reprezentował pomarańczowe barwy.

Kapitan Jastrzębskiego Węgla, Patryk Strzeżek, nadal będzie występował w pomarańczowych barwach. Klub przedłużył umowę z zawodnikiem na kolejny sezon.

 

Włodarze klubu w poniedziałek podali informację o przedłużeniu kontraktu na kolejny sezon z kapitanem zespołu, Patrykiem Strzeżkiem.


Patryk jest od dwóch lat bardzo ważną częścią naszej drużyny. W tym czasie miał wiele okazji, by wejść na boisko i zawsze jego obecność na parkiecie umożliwiała utrzymanie naszego poziomu. Ale największy wpływna zespół miała jego osobowość, etyka pracy, przykład, który dawał oraz zdolności przywódcze. Był świetnym kapitanem w ostatnim sezonie i bardzo się cieszę, że nadal będziemy go mieli „na pokładzie” w obliczu wyzwań, jakie stoją przed nami w nadchodzącym sezonie – komentuje Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

Patryk Strzeżek trafił do Jastrzębskiego Węgla przed dwoma sezonami. Pochodzi z Warszawy. Swoją siatkarską przygodę zaczynał w stołecznym MOS-ie Wola. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Polski kadetów i juniorów. Po ukończeniu wieku juniora trafił do Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem tym wywalczył w 2009 roku srebrny medal mistrzostw Polski. Następnie grał w klubach pierwszoligowych: MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF (jeden sezon) oraz Joker Piła (dwa sezony). Później wyjechał za granicę i przez dwa lata występował w belgijskim zespole VBC Waremme. W sezonie 2012/2013 był najlepiej punktującym zawodnikiem belgijskiej ligi. Jego ostatnim klubem w Polsce przed przejściem do Jastrzębskiego Węgla był AZS Politechnika Warszawska.

 

Siatkarz wraz z Mateuszem Przybyłą (MKS Będzin) aktualnie  przebywają  w podróży  do Bombaju. Inicjatywę, która ma na celu pomoc niepełnosprawnemu Kacprowi, można śledzić online na profilach społecznościowych obu zawodników oraz na  fanpage'u Autostopem do Bombaju.

 

 

źródło: inf.prasowa / jastrzebskiwegiel.pl

Fot: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *