PlusLiga: Kolejne dwa sezony dla francuskiego rozgrywającego w ONICO Warszawa

Francuski rozgrywający, zbierający jak dotąd bardzo dobre oceny za występy w PlusLidze, to drugi zawodnik, który  zdecydował się przedłużyć  kontrakt z ONICO Warszawa.

Antoine Brizard profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez poprzednie dwa sezony bronił zaś barw Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.

Francuz skutecznie zastąpił Pawła Zagumnego i pewnie dowodzi grą stołecznego klubu. Po dwudziestu kolejkach rozgrywek Brizard ma na swoim koncie aż 93 punkty. Francuski rozgrywający jest jednym z najlepiej serwujących zawodników ligi – do tej pory zdobył w tym elemencie 29 oczek, co daje mu trzecią pozycję w rankingu.

― Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10”. Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony. ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

Rozgrywający występuje w trójkolorowych barwach od 2017 roku. Wraz z reprezentacją Francji zdobył złoto Ligi Światowej oraz srebrny medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. O występy w podstawowej szóstce rywalizuje z Benjaminem Toniuttim, rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Wczoraj kontrakt z ONICO Warszawa przedłużył także przyjmujący Bartosz Kwolek. Obaj siatkarze będą bronić barw stołecznego klubu przez następne dwa sezony.

Źródło: inf.prasowa onicowarszawa.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *