PlusLiga: Kolejne przedłużenie kontraktu w GKS-ie zamyka kompletowanie środkowych w katowickim klubie

PlusLiga: Kolejne przedłużenie kontraktu w GKS-ie zamyka kompletowanie środkowych w katowickim klubie

26-letni środkowy, Paweł Pietraszko, przedłużył współpracę z GKS-em o kolejny sezon. Tym samym katowicki klub ma już komplet siatkarzy odpowiadających za środek siatki.

Paweł Pietraszko w Katowicach spędził ostatnie dwa sezony, wygrywając rozgrywki 1.ligi, a później broniąc barw GKS-u w debiutanckim sezonie w PlusLidze. Choć w ekstraklasie rzadziej pojawiał się na boisku, katowicki klub poznał wartość środkowego, o czym mogą świadczyć słowa managera siatkarskiej sekcji GKS-u, Dariusza Łyczko: Od początku chcieliśmy, aby Paweł pozostał z nami. Może w ostatnim sezonie grał nieco mniej, ale wiele wnosił do zespołu i to często w sytuacjach trudnych, kryzysowych. Przez ostatnie dwa lata niejednokrotnie udowadniał, że potrafi zamieszać, chociażby swoją trudną zagrywką. To bardzo wartościowy zawodnik.

Sam siatkarz również nie kryje zadowolenia z przedłużenia współpracy z GKS-em o kolejny rok: Cieszę się, że zostaję w Katowicach na trzeci sezon. Bardzo mi się tu podoba, bo z roku na rok wygląda to coraz lepiej, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Debiutancki sezon był udany, ale jestem przekonany, że w kolejnych rozgrywkach będziemy w stanie ugrać jeszcze więcej.

Roczny kontrakt podpisany przez Pawła Pietraszko zakończył kompletowanie środkowych w katowickim klubie: wcześniej współpracę z GKS-em przedłużyli Tomasz Kalembka i Bartłomiej Krulicki, a do drużyny dołączył Emanuel Kohut. W Katowicach zostaną również obaj libero, Adrian Stańczak i Bartosz Mariański, Serhij Kapelus i Karol Butryn, a wzmocnieniem na rozegraniu ma być Marcin Komenda.

Źródło: inf.własna/gkskatowice.eu
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *