PlusLiga: Kolejne przedłużenie kontraktu w Jastrzębskim Węglu

PlusLiga: Kolejne przedłużenie kontraktu w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębianie są już na finiszu kompletowania drużyny, która w następnym sezonie będzie walczyła o najwyższe cele. Kolejnym z ruchów transferowych klubu ze Śląska jest przedłużenie kontraktu z podstawowym środkowym, Damianem Boruchem.

 

Damian Boruch do Jastrzębskiego Węgla przyszedł z Energi Pekpol Ostrołęki i dopiero w klubie ze Śląska zadebiutował w PlusLidze. W minionym sezonie stanowił o sile jastrzębian na środku siatki.– Cieszę się, że Damian zostaje z nami na kolejnyrok. Przyszedł do nas z pierwszej ligi i na początku wiedzieliśmy o nim tylko tyle, że ma świetne warunki fizyczne i potrafi atakować. W ciągu dwóch ostatnich lat ciężko pracował i niesamowicie się rozwinął. Ma 27 lat, ale czuję, że wciąż ma rezerwy i może  jeszcze poprawić swoje umiejętności. Jego kariera rozwija się w dobrym kierunku – skomentował Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla. Nic więc dziwnego, że klub postanowił przedłużyć współpracę z środkowym, który w rozgrywkach ligowych dwa razy został nagrodzony statuetką MVP.

 

Damian Boruch to już kolejny siatkarz, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z brązowymi medalistami PlusLigi. Włodarze Jastrzębskiego Węgla jeszcze w trakcie sezonu przedłużyli kontrakty z podstawowymi zawodnikami, Salvadorem Hidalgo Olivą, Lukasem Kampą, Maciejem Muzajem. Na dalszą grę w Jastrzębiu zdecydowali się także środkowy, Grzegorz Kosok oraz Kanadyjczyk, Jason DeRocco. Dodatkowym wzmocnieniem Jastrzębian z pewnością jest francuski przyjmujący,  Kevin Tillie.

 

Źródło: inf.własna/jastrzebskiwegiel.pl

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *