PlusLiga: Kolejny transfer w ekipie Marka Lebedewa. Mateusz Malinowski nowym atakującym w Aluron Virtu Warta Zawiercie

Klub z Zawiercia poinformował o kolejnym transferze. Dwuletnią umowę z klubem podpisał atakujący, który poprzedni sezon spędził w Stoczni Szczecin, Mateusz Malinowski.

 

Mateusz Malinowski od siedmiu sezonów występuje na najwyższym szczeblu rozgrywek siatkarskich w Polsce. Mierzący 197cm leworęczny atakujący pierwszy kontrakt w PlusLidze podpisał z Jastrzębskim Węglem i to właśnie w tej drużynie świętował dotychczas największe sukcesy. Przez cztery lata gry w pomarańczowych barwach siatkarz dwukrotnie zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów.

 

Po spędzeniu czterech sezonów na Górnym Śląsku atakujący obrał północny kierunek. Pierwszym przystankiem na dwa lata było dla niego Cuprum Lubin, gdzie w pierwszym sezonie zdobył 224 punkty, natomiast kolejnego roku, gdy był zmiennikiem Łukasza Kaczmarka, rozgrywki zakończył z dorobkiem 50 punktów. W zeszłym sezonie reprezentował barwy Espadonu, a następnie, po zmianie sponsora tytularnego, KPS Stoczni Szczecin. W minionych rozgrywkach dla drużyny z północy Polski zdobył 259 punktów.

 

Źródło: inf.prasowa / aluronvirtu.pl

Fot. Aluronvirtu.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *