PlusLiga: Kolejny transfer PGE Skry Bełchatów. Piotr Orczyk w ekipie mistrzów kraju

PGE Skra Bełchatów odkrywa kolejne karty na nadchodzący sezon. Po kilku latach gry w lidze belgijskiej do Polski wraca Piotr Orczyk. Przyjmujący podpisał z klubem dwuletnią umowę.

 

Jestem szczęśliwy, że od nowego sezonu będę zawodnikiem Mistrza Polski. Chcę walczyć o trofea, a w Bełchatowie zawsze gra się o najwyższe cele. Będę czuł się tutaj jak w domu, bo pochodzę z Łodzi, a na mecze PGE Skry chodziłem jeszcze zanim zacząłem grać w siatkówkę. Po kilku latach spędzonych w Belgii liczę na udany powrót do polskiej ligi – mówi nowy zawodnik bełchatowskiego teamu.

Pierwsze kroki Piotr Orczyk stawiał w rodzinnym mieście, w zespole Wifama Łódź. Następnie, jeszcze w rozgrywkach młodzieżowych reprezentował Czarnych Radom, sięgając po medale młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Przygodę z seniorską siatkówką przyjmujący rozpoczął w Effectorze Kielce. Po dwóch latach zdecydował się na wyjazd do ligi belgijskiej. Najpierw w sezonie 2014/2015 Polak występował w VC Euphony Asse – Lennik, a ostatnie trzy lata spędził w najbardziej utytułowanym belgijskim klubie Knack Randstad Roeselare. W ciągu kilkuletniej przygody w tamtejszej lidze dwa razy został wicemistrzem Belgii, ponadto wywalczył złoty medal i aż czterokrotnie zdobył Puchar Belgii.

Żródło: inf.prasowa / skra.pl
Fot. skra.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *