PlusLiga: Kolejny zawodnik z przedłużeniem kontraktu w Jastrzębskim Węglu

PlusLiga: Kolejny zawodnik z  przedłużeniem kontraktu  w Jastrzębskim Węglu

Kolejna dobra informacja napłynęła z Jastrzębia. Włodarze klubu poinformowali, że środkowy bloku będzie nadal reprezentował pomarańczowe barwy przez dwa kolejne sezony.

 

Podstawowy środkowy, Grzegorz Kosok reprezentuje barwy klubu z Jastrzębia już od dwóch lat ( 2014-2015 i 2016-2017).Zdecydował się pozostać na kolejne dwa sezony.

 

Jest to zresztą dla niego znakomity sezon. Wielokrotny reprezentant kraju ( ma na swoim koncie złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy), w rankingu środkowych po sezonie zasadniczym uplasował się na pierwszej pozycji. Dobrą dyspozycję zawodnika i zadowolenie z przedłużenia współpracy podkreśla szkoleniowiec jastrzębian.


Bardzo się cieszę, że „Król Kosa”, jak nazywamy go w drużynie, zostaje z nami. Grzegorz rozgrywa świetny sezon. Wniósł do drużyny naprawdę wiele doświadczenia. Jego powrót do Klubu przed tym sezonem okazał się bardzo dobrą decyzją. Dla wszystkich. Będziemy kontynuować pracę w przyszłym sezonie i budować wspólnie coś wielkiego – mówi Mark Lebedew.

 

Przedłużenie kontraktu nie jest pierwszym w klubie z Górnego Śląska, bowiem  nowe umowy zostały zawarte z  trzonem zespołu, który wciąż  walczy o finał PlusLigi, Salvadorem Hidalgo Olivą, ukasem Kampą i Maciejem Muzajem. Jest to dobry ruch w kierunku rozwoju klubu.


Przedłużenie kontraktu z Grzegorzem Kosokiem jest kolejnym dowodem na to, że poważnie myślimy o przyszłości Klubu. Wcześniej przedłużyliśmy umowy z Lukasem Kampą, Salvadorem Hidalgo Olivą oraz Maciejem Muzajem, a teraz dochodzi do tego kolejny ważny gracz z podstawowego składu naszego  zespołu. Tak jak zapowiadaliśmy, chcieliśmy zachować trzon drużyny i to nam się udało. Grzegorz jest ważnym „ogniwem” w zespole, w tym sezonie bardzo nam pomógł i wierzę, że tak samo będzie w kolejnych sezonach – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / jastrzebskiwegiel.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *