PlusLiga: Konfrontacja na szczycie w Lubinie, ciekawe spotkanie w Jastrzębiu, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 14.kolejki.

PlusLiga: Konfrontacja na szczycie w Lubinie, ciekawe spotkanie w Jastrzębiu, reszta meczów z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 14.kolejki.

Przed nami czternasta kolejka PlusLigi, która w tym sezonie okazuje się być wyjątkowo wyrównana. Dzięki ogromnej konkurencji żaden z zespołów nie może sobie pozwolić nawet na chwilę słabości, co tylko podnosi poziom siatkarskiej ekstraklasy.

W pierwszym z meczów tej kolejki Espadon Szczecin podejmie Effector Kielce. Dla siatkarzy z Kielc mecz z niżej notowanym beniaminkiem będzie szansą na przerwanie ostatniej serii porażek, która zaczęła się w spotkaniu z AZS Politechniką Warszawską. Mimo spadku formy, w obliczu problemów kadrowych Espadonu, kielczanie pozostają faworytem tego meczu, jednak beniaminek może pokusić się o niespodziewane urwanie gościom punktu przed własną publicznością.

W kolejnym ze spotkań wicemistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów, podejmie MKS Będzin. Po ostatnich dwóch porażkach będzinianie z pewnością będą chcieli sprawić niespodziankę, jednak to gospodarze są zdecydowanym faworytem tego meczu. Choć chociażby beniaminek z Katowic pokazał, że rzeszowianie w tym sezonie nie są nie do pokonania, zdobycie rzeszowskiej twierdzy wydaje się być niemalże niemożliwe, stąd też po tym spotkaniu można się spodziewać jednostronnego zwycięstwa na korzyść gospodarzy.

Zbyt wielu emocji nie można oczekiwać również w Bełchatowie, gdzie PGE Skra Bełchatów podejmie znacznie niżej notowany zespół BBTS Bielsko-Biała. Bielszczanie, którzy okupują dolną część tabeli, nie mają zbyt wielu argumentów dających szansę na zwycięstwo, jednak ten sezon pokazał, że faworyci nie zawsze wywiązują się ze swoich ról. Mimo możliwych niespodzianek, jeżeli Skra zagra na swoim poziomie, w tym spotkaniu również należy się spodziewać pewnej wygranej gospodarzy.

Największym hitem tej kolejki będzie mecz na szczycie, w którym Cuprum Lubin podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Obydwie drużyny spisują się bardzo dobrze od samego początku sezonu, co tylko potwierdza ich wysoka lokata, odpowiednio piąte i szóste miejsce w tabeli. Najważniejsze jest jednak to, że zarówno lubinianie jak i olsztynianie mogą nawiązać bezpośrednią walkę o miejsce w pierwszej czwórce, co z pewnością doda im tylko motywacji. Choć gospodarze są nieco wyżej notowani od siatkarzy z Olsztyna, ciężko jest wskazać w tym spotkaniu faworyta i to czyni ten mecz ciekawym.

W kolejnym ze spotkań Łuczniczka Bydgoszcz zmierzy się z Cerradem Czarnymi Radom. Radomianie, mimo słabego początku sezonu, w ostatnim czasie znacznie poprawili jakość swojej gry i głośno mówią o tym, że teraz przyszedł czas na zgarnianie pełnej puli. Sukcesywnie poprawiają swoje miejsce w tabeli, po ostatniej wygranej z GKS-em Katowice awansując z dziewiątej na siódmą lokatę. To czyni ich zdecydowanymi faworytami spotkania z czternastą drużyną PlusLigi, która wciąż boryka się z problemami.

W jednym z ciekawszych meczów tej kolejki Jastrzębski Węgiel podejmie beniaminka, GKS Katowice. Po ostatniej przegranej katowiczan przed własną publicznością z niżej notowanymi radomianami, goście z pewnością będą chcieli zrehabilitować się kibicom, sprawiając kolejną niespodziankę. Jak pokazały zespoły z Warszawy i Lubina, wywiezienie punktów z tak trudnego terenu nie jest niemożliwe.  Faworytem wciąż pozostają gospodarze, jednak w tym przypadku można liczyć na dobrą postawę beniaminka, którego, mimo ostatniego spadku formy, ciągle stać na kolejny zaskakujący wynik.

W kolejnym ze spotkań Lotos Trefl Gdańsk podejmie AZS Częstochowę i w tym meczu możemy się spodziewać zdecydowanie mniej emocji. Spotkanie z niżej notowanym rywalem może być przełamaniem dla gdańszczan, którzy w ostatniej kolejce przegrali emocjonujący mecz z AZS-em Olsztyn. Goście z pewnością postarają się jednak sprawić niespodziankę i urwać punkty na trudnym terenie, co mogłoby rozjaśnić sytuację na dole tabeli. W tym momencie siatkarze z Częstochowy mają taki sam dorobek punktowy jak dwie inne drużyny, a to z pewnością stanowi dla nich niemałą motywację.

W ostatnim meczu tej kolejki ONICO AZS Politechnika Warszawska podejmie mistrza Polski, ZAKSE Kędzierzyn-Koźle. W trzynastej serii spotkań inżynierowie pokazali, że grają bez kompleksów i umieją się postawić faworytom nawet na ich terenie. Stąd też można mieć nadzieję, że mecz w Warszawie nie będzie jednostronnym pojedynkiem dużo niżej notowanego rywala z aktualnym liderem tabeli, ale będzie stał na podobnym poziomie co ten w Jastrzębiu.

[img title=””]media/storage/images/5cff635873.jpg[/img]

13.12.2016, 18:00 Espadon Szczecin – Effector Kielce

14.12.2016, 18:00 Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin

14.12.2016, 18:00 PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała

14.12.2016, 18:00 Cuprum Lubin – AZS Olsztyn (TV)

14.12.2016, 18:00 Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom

14.12.2016, 18:00 Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice

14.12.2016, 18:30 Lotos Trefl Gdańsk – AZS Częstochowa

14.12.2016 20:30 ONICO AZS Politechnika Warszawska – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (TV)

 

 

Opracowała Magdalena Kwaśniok

inf. własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *