Plusliga: LOTOS zamyka skład przyjmujących. Nowy przyjmujący w BBTS-ie Bielsko- Biała

Plusliga: LOTOS zamyka skład przyjmujących. Nowy przyjmujący w BBTS-ie Bielsko- Biała

Wojciech Ferens i Szymon Jakubiszak zostają w składzie LOTOSU Trefla na kolejny sezon, co oznacza, że kwartet przyjmujących w Gdańsku jest już znany. Do BBTS-u dołączył zaś kolejny wicemistrz kraju do lat 23, przyjmujący Tomasz Piotrowski.

 

 

Dwójka przyjmujących, Wojciech Ferens i Szymon Jakubiszak zostaje w  Gdańsku. Informacja ta oznacza, że LOTOS zamknął poszukiwania na pozycji przyjmujących. Przypomnijmy, że   wzmocnieniem na tej pozycji jest transfer Artura Szalpuka z PGE Skry  Bełchatów. Dotychczasową umowę przedłużył po sezonie podstawowy zawodnik Mateusz Mika.

 

Kariera Wojciecha Ferensa  zapowiadał  się obiecująco. W 2013 roku z kadrą B wywalczył srebrny medal Uniwersjady, a dwa lata później sięgnął po brąz Ligi Europejskiej. Dynamiczny rozwój jego kariery zahamowała jednak kontuzja, której doznał na początku listopada 2015 roku. W wyjazdowym spotkaniu Łuczniczki w Olsztynie zerwał więzadła krzyżowe i na boisko powrócił dopiero po 508 dniach, już w barwach LOTOSU Trefla. Do Gdańska trafił w styczniu 2016 roku i pod okiem sztabu medycznego żółto-czarnych doszedł wreszcie do pełnej sprawności.

 

19-letni Szymon Jakubiszak  z gdańskim klubem związany jest od 2011 roku. Reprezentował jego barwy we wszystkich kategoriach młodzieżowych – młodzika, kadeta, juniora oraz Młodej Lidze. Jakubiszak ma w swoim dorobku także mistrzostwo Europy juniorów i zachowuje szanse na występ w zaplanowanych na przełom czerwca i lipca mistrzostwach świata do lat 21.

 

 

W sezonie 2017/2018 w BBTS Bielsko-Biała będzie występował Tomasz Piotrowski. W poprzednich rozgrywkach przyjmujący był członkiem zespołu Młodej Ligi, z którym  zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.

 

W swojej młodzieżowej karierze występował w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz MOS-ie Wola, skąd przed rokiem przeszedł do BBTS. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Uważam, że jest to spore wyróżnienie trafić z zespołu Młodej Ligi do pierwszej drużyny. Jest to ogromny przeskok, ale myślę, że dam z siebie wszystko by podnieść swoje umiejętności. W mijającym sezonie miałem okazję uczestniczyć w treningach pierwszej drużyny. Moim osobistym celem na nowy sezon jest dalszy rozwój, zbieranie możliwie jak najwięcej doświadczenia. Chciałbym jak najdłużej przebywać na boisku. Patrzę optymistycznie w przyszłość i mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik w nowym sezonie – mówi zawodnik.

 

 

 

 

 

źródło: inf.prasowa  /  lotostrefl.pl / bbtsbielsko.pl

fot.: bbtsbielsko.pl

 

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *