PlusLiga: Maciej Muzaj i Kewin Sasak stworzą duet atakujących w Treflu Gdańsk

Trefl Gdańsk po ogłoszeniu odejścia trzech zagranicznych graczy (TJa Sandersa, Dana McDonnella i Brada Guntera) oraz Damiana Schulza potwierdził, że za atak w przyszłym sezonie będzie odpowiadała para – Maciej Muzaj i Kewin Sasak.

 

W sezonie 2018/2019 pierwszym atakującym Trefla będzie Maciej Muzaj – reprezentant Polski i trzeci najlepiej punktujący zawodnik PlusLigi minionego sezonu. Jego zmiennikiem będzie z kolei Kewin Sasak, który do Gdańska przychodzi z pierwszoligowego Ślepska Suwałki.

Reprezentacyjny rozgrywający mimo młodego wieku nie jest debiutantem. W kadrze nardoowej występuje od 2106 roku, aktualnie jest powołany do szerokiej kadry na rozgrywki Ligi Narodów. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Gwardii Wrocław, skąd w 2012 roku trafił do PGE Skry. Z bełchatowianami sięgnął po mistrzostwo Polski oraz brązowy medal krajowych rozgrywek, a także Superpuchar. Po trzech sezonach w drużynie z województwa łódzkiego przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Już w pierwszym sezonie w ekipie „Pomarańczowych” pokazał się ze świetnej strony. W sezonie 2016/2017 z Jastrzębskim Węglem zdobył brąz.

Kiedy zaczynaliśmy budować drużynę na następny sezon, Maciej był moim pierwszym wyborem. W mojej opinii to jeden z najbardziej perspektywicznych graczy nie tylko w Polsce, ale też Europie. Chcę, żeby w Gdańsku jeszcze mocniej się rozwinął, stale podnosił swoje umiejętności, a dla drużyny zdobywał oczywiście jak najwięcej punktów. Jest to świetny atakujący i będzie bardzo ważnym ogniwem naszego zespołu – mówi trener Andrea Anastasi.

Praca z trenerem Anastasim to moje marzenie odkąd trener objął reprezentację Polski. Słyszałem o nim bardzo dużo dobrego i jestem pewien, że pomoże mi w rozwoju. Nie ukrywam, że bardzo się też cieszę z przeprowadzki do Gdańska. Czułem, że potrzebuję takiej zmiany. Nigdy nie miałem okazji mieszkać nad morzem, a bardzo lubię to otoczenie. Myślę, że Gdańsk to świetne miejsce do życia – mówi Maciej Muzaj, który podpisał z Treflem roczny kontrakt.

Zmiennikiem Muzaja będzie z kolei 21-letni Kewin Sasak. Mierzący 208 cm atakujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MDK Warszawa, z którym zajął m.in. czwarte miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów oraz Białostockiej Akademii Siatkówki.

Przy budowie składu na sezon 2018/2019 kierowaliśmy się podobnymi zasadami jak przed rozgrywkami 2014/2015 – by wybrać jak najlepiej rokujących graczy. Kewin jest takim zawodnikiem, ma świetne warunki fizyczne i jestem przekonany, że w Gdańsku może bardzo podnieść poziom swoich umiejętności. Chcę mieć w drużynie graczy perspektywicznych, którzy będą się rozwijać – można uznać, że robimy mały krok w tył, ale to tylko po to, by zrobić dwa duże w przód – mówi trener Andrea Anastasi.

Źródło: inf.prasowa / treflgdansk.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *