PlusLiga: Marcin Waliński trzecim przyjmującym w ekipie Aluron Virtu Warta Zawiercie

Dwuletnią umową związał się z zawierciańskim klubem Marcin Waliński. Przyjmujący poprzednie dwa sezony spędził w MKS-ie Będzin, gdzie był podstawowym zawodnikiem.

 

Włodarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie odkrywają kolejne  karty w składzie na nadchodzący sezon. Po zakontraktowaniu środkowych Marcina Kani i Bartosza Gawryszewskiego i rozgrywającego Michała Masnego przyszedł czas na prezentację sylwetki Marcina Walińskiego, który będzie odpowiadał za przyjęcie w zespole obok Michała Żuka (przedłużenie kontraktu) i Oliega Achrema (nowy nabytek).

 

Popluarny „Kipek” urodził się 24 października 1990 roku w Trzciance i tam też jako 12-latek rozpoczął treningi w klubie MKS MKD. W liceum siatkarskiego fachu uczył się w EKS Skrze Bełchatów. W trakcie 3-letniego pobytu w Bełchatowie wywalczył Mistrzostwo Polski kadetów (2007r.) oraz brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów (2009r.). Po zakończonej edukacji trafił do Delecty Bydgoszcz. Na początku pobytu w Bydgoszczy wywalczył brązowy medal Młodej Ligi (2011r.), by w kolejnym sezonie wywalczyć już złoty medal. Podczas gry w Bydgoszczy dzielił szatnię z innym Jurajskim Rycerzem, Michałem Masnym. Po sześciu latach spędzonych w mieście nad Brdą przeniósł się do stolicy Warmii i Mazur, Indykpolu AZS Olsztyn, by ostatnie dwa sezony spędzić w MKS-ie Będzin.

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / aluronvirtu.pl

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *