PlusLiga: Marcel Lux i Paweł Pietraszko zagrają w Indykpolu AZS-ie Olsztyn

Jeden z podstawowych zawodników reprezentacji Słowacji, Marcel Lux oraz były siatkarz GKS-u Katowice, Paweł Pietraszko w nowym sezonie będą występowali w barwach ekipy z Warmii i Mazur. Kontrakty obu zawodników z olsztyńskim klubem będą obowiązywały przez dwa lata.

 

Mierzący 202 cm wzrostu słowacki reprezentacyjny przyjmujący swoje pierwsze kroki w zawodowy sporcie stawiał w rodzinnym Slavia VK PU Preszów. Razem z kolegami w 2015 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Słowacji. W kolejnym sezonie, przyjmujący powiększył kolekcje o Puchar Słowacji i srebro w mistrzostwach kraju. W sezonie 2016/2017, zawodnik wraz z drużyną ponownie sięgnął po Puchar Słowacji oraz zdobył brązowy medal mistrzostw kraju.

Moim marzeniem było zagranie w profesjonalnej lidze tuż po ukończeniu studiów – mówi Marcel Lux. – Kiedy otrzymałem ofertę od Indykpolu AZS, od razu została mi przedstawiona wizja drużyny przez trenera Roberto Santilliego. Ucieszyłem się również, że propozycja przyszła z klubu, który gra w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Po kilku dniach od pierwszej rozmowy, zadecydowałem o podpisaniu kontraktu. Jestem dumny, że będę częścią Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym sezonie

 

Z kolei Paweł Pietraszko przeniósł się do Olsztyna z ekipy Piotra Gruszki, w której występował od 2015 roku i awansował z nią do Plusligi w sezonie 2016/2017.

Jak dodaje zawodnik – Głównym czynnikiem decydującym o podpisaniu kontrakty były osoby Roberto Satilliego oraz Pawła Woickiego – przyznaje Paweł Pietraszko. – Nigdy nie miałem okazji współpracować z włoskim szkoleniowcem. Wielu siatkarzy mówiło mi, że Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, a także bardzo pozytywnym człowiekiem. Jeśli chodzi o Pawła Woickiego, to uważam, że jest on jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze razem pracowało.

 

 

Zródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *