PlusLiga: Mateusz Kowalski pozostaje w MKS-ie Będzin. Częściowe zmiany w sztabie szkoleniowym

PlusLiga: Mateusz Kowalski pozostaje w MKS-ie Będzin. Częściowe zmiany w sztabie szkoleniowym

MKS Będzin skompletował środek siatki. W nadchodzącym sezonie w ekipie pozostaje Mateusz Kowalski. Obaj asystenci trenera De Rocco – Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek nadal będą pracować w klubie a nowym statystykiem został Maciej Etgens.

Środkowy będzińskiego bloku, Mateusz Kowalski dostał kilka propozycji wypożyczenia do klubów PlusLigi i I ligi, ale postanowił zostać w MKS-ie.Jego statystyki z ubiegłego sezonu byłyby z pewnością bardziej okazałe, gdyby nie zerwane więzadła stawu kolanowego. Po tej ciężkiej kontuzji zawodnik trochę później wszedł w rozgrywki PlusLigi.

– Zostaję w Będzinie na kolejne rozgrywki i to dla mnie dobra wiadomość. Trener Stelio DeRocco będzie miał do dyspozycji pięciu środkowych, więc będzie rywalizacja a dla trenera możliwość wyboru. Dla mnie treningi u takiego szkoleniowca  to okazja do sportowego rozwoju. Chciałbym mu udowodnić, że stać mnie na coraz lepszą grę – stwierdził Mateusz Kowalski.

Mierzący 205 centymetrów środkowy MKS-u Będzin to mistrz Polski juniorów (2016), brązowy medalista mistrzostw Polski kadetów (2014). Do zagłębiowskiego klubu trafił z AKS-u Rzeszów. Związany był również z Asseco Resovią, którą reprezentował choćby w rozgrywkach Młodej Ligi.

Zmiany zaszły w sztabie szkoleniowym. Nowym statystykiem został Maciej Etgens, który w poprzednim sezonie pracował m.in w Młodej Lidze AKS-u Resovii Rzeszów. 24-latek zastąpił na stanowisku Mateusza Musiała ( transfer do Cuprum Lubin).

Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek będą asystować trenerowi Stelio DeRocco w prowadzeniu będzińskiego MKS-u w przyszłym sezonie. – Dotychczasowa współpraca była udana. Oceniamy ją bardzo pozytywnie – podkreślili asystenci, pracujący u boku Kanadyjczyka od stycznia 2016 roku.

 

Skład MKS-u Będzin na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafał Faryna

Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko

Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.


Sztab szkoleniowy:

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)

Asystenci trenera: Rafał Murczkiewicz, Emil Siewiorek

Statystyk: Maciej Etgens.

 

 

Źródło: inf.prasowa / mksbedzin.pl

fot. mksbedzin.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *