PlusLiga: Mateusz Sacharewicz zamienił Łuczniczkę Bydgoszcz na ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle

Dwuletnim kontraktem z ekipą wicemistrzów kraju związał się Mateusz Sacharewicz. Środkowy miniony sezon spędził w Łuczniczce Bydgoszcz. Wcześniej klub zakontraktował drugiego rozgrywającego Przemysława Stępnia oraz dwóch reprezentantów Polski – Łukasza Kaczmarka i Aleksandra Śliwkę.

 

 

Mateusz Sacharewicz ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale, a pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w I i II lidze, grając w Białymstoku, z którego pochodzi. Po etapach gry w Spale, Hajnówce i Ostrołęce Mateusz Sacharewicz trafił do MKS-u Będzin, skąd po jednym sezonie przeszedł do PlusLigi. Nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma za sobą pięć sezonów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, po dwóch sezonach spędzonych w AZS Politechnice Warszawskiej na rok trafił do BBTS-u Bielsko-Biała, skąd w 2016 roku przeszedł do Łuczniczki Bydgoszcz.

Sam zawodnik nie ukrywał, że propozycja Klubu była z cyklu ofert nie do odrzucenie. –Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy tak mocnego klubu jakim jest ZAKSA. To klub z wielkimi ambicjami, który w każdych rozgrywkach gra o zwycięstwo. Gdy dostałem propozycję nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia. Miałem inne oferty, ale uznałem, że transfer do Kędzierzyna-Koźla będzie dla mnie najlepsza opcją– zaznaczył Mateusz Sacharewicz, z dużymi nadziejami podchodząc do najbliższego sezonu. –Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele i już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu-podsumował nowy środkowy ZAKSY.

 

 

Źródło: zaksa.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *