PlusLiga: Mecz na szczycie rozegrany awansem, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 16.kolejki PlusLigi.

PlusLiga: Mecz na szczycie rozegrany awansem, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 16.kolejki PlusLigi.

Przed nami inauguracja części rewanżowej fazy zasadniczej tegorocznych rozgrywek. Choć większość spotkań odbędzie się 30 grudnia, dwa mecze tej kolejki rozegrane zostały awansem z powodu walki o Puchar Polski.


Tak oto w meczu na szczycie Indykpol AZS Olsztyn podjął Jastrzębski Węgiel i pokonał faworytów we własnej hali, a Effector Kielce uległ w trzech setach podopiecznym Andrei Anastasiego.

W kolejnym ze spotkań mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podejmie Espadon Szczecin. Beniaminek w tym sezonie nie spisuje się na miarę oczekiwań swoich kibiców, a sytuacji gości z pewnością nie poprawiają trapiące zespół problemy kadrowe. To sprawia, że wyrównana walka z dobrze dysponowanymi liderami tabeli wydaje się być mało prawdopodobna.

W Lubinie również rozegrany zostanie mecz, w którym gospodarze będą wyraźnym faworytem. Cuprum Lubin podejmie znacznie niżej notowaną drużynę, BBTS Bielsko-Białą. Siatkarze z Bielska zdołali nieco poprawić swoją pozycję w tabeli, jednak z pewnością trzynaste miejsce nie gwarantuje wyrównanej gry z pretendentem do walki o pierwszą czwórkę fazy zasadniczej. Lubinianie po ostatniej wygranej z AZS-em Częstochową z pewnością będą chcieli kontynuować zwycięską passę.

W kolejnym ze spotkań Akademicy z Częstochowy podejmą Cerrad Czarnych Radom – będzie to więc ponownie mecz z wyraźnym faworytem, którym bez wątpienia są radomianie. Gospodarze z pewnością będą chcieli pokazać się swoim kibicom z dobrej strony, jednak ostatniej drużynie w tabeli może zabraknąć sportowych argumentów. Podopieczni Roberta Prygla w ostatnich paru kolejkach grają dobrze i na pewno będą chcieli wywieźć z Jasnej Góry trzy punkty, co pozwoliłoby radomianom na walkę z Lotosem Treflem Gdańsk o siódmą pozycję w tabeli.

W Bydgoszczy Łuczniczka zmierzy się z siatkarzami GKS-u Katowice. Również w tym spotkaniu nie można się spodziewać wielu emocji, gdyż mimo ostatniego spadku formy, katowiczanie wciąż są znacznie wyżej notowani niż drużyna gospodarzy. Zespół ze Śląska z pewnością dalej ma apetyt na pierwszą ósemkę fazy zasadniczej, co tylko dodaje gościom motywacji.

W kolejnym spotkaniu MKS Będzin podejmie wicelidera tabeli, PGE Skrę Bełchatów. Bełchatowianie, mimo porażek w Lidze Mistrzów, na ligowych parkietach spisują się dobrze i w większości spotkań wywiązują się z roli faworyta. Stąd też ciężko się spodziewać niespodzianki w tym meczu, co zdaje się również potwierdzać nie najlepsza forma siatkarzy z Będzina.

W ostatnim meczu 16.kolejki Asseco Resovia Rzeszów podejmie ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Choć  rzeszowianie są znacznie wyżej notowanym zespołem, Inżynierowie pokazali już w tym sezonie, że potrafią walczyć z faworytami. Dużym atutem Resovii pozostaje jednak Podpromie, które już nie raz przesądziłoo wynikach spotkań. Gospodarze z pewnością będą chcieli pokazać się z dobrej strony swoim kibicom w ostatnim meczu tego roku.

Terminarz 16. Kolejki:

30 grudnia, godz. 18:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Espadon Szczecin
30 grudnia, godz. 19:00 MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów
30 grudnia, godz. 18:00 AZS Częstochowa – Cerrad Czarni Radom
30 grudnia, godz. 18:00 Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice
30 grudnia, godz. 18:00 Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała
30 grudnia, godz. 20:15 Asseco Resovia Rzeszów – ONICO AZS Politechnika Warszawska (TV)


Źródło: inf.własna / plusliga.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *