PlusLiga: Mecz na szczycie w Rzeszowie, ciekawa konfrontacja w Kędzierzynie, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 18.kolejki

PlusLiga: Mecz na szczycie w Rzeszowie, ciekawa konfrontacja w Kędzierzynie, reszta spotkań z wyraźnymi faworytami – zapowiedź 18.kolejki

 Przed nami 18.kolejka tegorocznych rozgrywek, które powoli zaczynają wchodzić w decydującą fazę dla sezonu zasadniczego. Już w sobotę rozegrane zostanie bezpośrednie starcie o drugie miejsce w tabeli.

Tę serię spotkań zainauguruje jednak spotkanie w Sosnowcu, gdzie MKS Będzin podejmie Cuprum Lubin. Będzinianie wciąż nie zdobyli w tym roku punktów, ale również w piątkowym meczu nie będzie o nie łatwo. Siatkarze MKS-u w Radomiu pokazali, że potrafią walczyć z faworytami, jednak czy to wystarczy na wygraną z podopiecznymi Gheorghea Cretu?

W kolejnym z piątkowych spotkań Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się ze znacznie niżej notowaną Łuczniczką Bydgoszcz. Olsztynianie z pewnością będą chcieli przedłużyć zwycięską serię, która ciągnie się już od trzynastej kolejki. Bydgoszczanie, choć ostatnio pokonali częstochowskich akademików, zdają się nie mieć wielu szans w starciu z gospodarzami.

Znacznie więcej emocji można spodziewać się na Podpromiu, gdzie, jak wszyscy kibice mają nadzieję, będziemy mogli obserwować prawdziwą siatkarską ucztę. Ciężko jest znaleźć faworyta w pojedynku Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów – rzeszowianie mają po swojej stronie atut własnego boiska, jednak podopieczni Andrzeja Kowala dalecy są od najwyższej formy. Po dwóch stronach siatki staną również dwie koncepcje trenerskie – brak stabilizacji składu zderzy się z ograniczeniem zmian do minimum. Która opcja okaże się lepsza? Pozostaje mieć nadzieję, że obie drużyny pokażą swoją najlepszą siatkówkę, dzięki czemu kibice będą mogli w pełni cieszyć się meczem na szczycie.

Katowicki GKS wybierze się natomiast do Częstochowy, by tam zmierzyć się z miejscowym AZS-em. Gospodarze z pewnością nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych i wciąż okupują ostatnie miejsce w tabeli, co nie daje częstochowianom zbyt wielu szans w starciu z katowiczanami. Podopieczni Piotra Gruszki w ostatnich spotkaniach pokazują się z dobrej strony i na pewno będą chcieli wywieźć spod Jasnej Góry pełną pulę punktów.

Effector Kielce, po ostatnich dwóch porażkach na wyjeździe, z pewnością będzie chciał się zrehabilitować kibicom we własnej hali w meczu z Cerradem Czarnymi Radom. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż podopieczni Roberta Prygla są wyżej notowanym zespołem, jednak w ostatnich kolejkach grają bardzo nierówno, w czym gospodarze mogą upatrywać swojej szansy.

W Warszawie Inżynierowie podejmą beniaminka, Espadon Szczecin. Podopieczni Michała Gogola w ostatniej kolejce stawili opór siatkarzom Skry, co może dawać szczecinianom nadzieję na zwycięstwo z gospodarzami. Nie będzie jednak łatwo o wygraną, gdyż siatkarze Politechniki pokazali się z dobrej strony w ostatnich akademickich derbach i są stawiani w roli faworyta.

LOTOS Trefl Gdańsk wybierze się natomiast do Kędzierzyna, gdzie zmierzy się z mistrzami Polski. Podopieczni Andrei Anastasiego w ostatnim meczu ponownie pokonali Asseco Resovię Rzeszów, co z pewnością podbudowało morale gdańszczan. To, w połączeniu z dobrą dyspozycją ZAKSY, daje nadzieję na ciekawą konfrontację w Kędzierzynie.

Osiemnastą kolejkę zamknie starcie BBTS-u Bielska-Białej z Jastrzębskim Węglem. Bielszczanie z pewnością będą chcieli się odbudować po ostatniej dotkliwej porażce z katowickim GKS-em. Jastrzębianie nie zwalniają jednak tempa, więc każdy inny wynik niż pewna wygrana gości warta trzy punkty można będzie uznać za sensację.

Terminarz 18.kolejki:

27.01.2017, 18:00 MKS Będzin – Cuprum Lubin (TV)

27.01.2017, 18:00 AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz

28.01.2017, 14:45 Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów (TV)

28.01.2017, 17:00 AZS Częstochowa – GKS Katowice

28.01.2017, 17:00 Effector Kielce – Cerrad Czarni Radom

28.01.2017, 18:00 ONICO AZS Politechnika Warszawska – Espadon Szczecin

28.01.2017, 20:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – LOTOS Trefl Gdańsk (TV)

30.01.2017, 18:00 BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel (TV)

Źródło: inf.własna/plusliga.pl

ă??

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *