Sparingi:Mecz z Szachtiorem Soligorsk i udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka kolejnymi sprawdzianami formy siatkarzy GKS-u Katowice

Sparingi:Mecz z Szachtiorem Soligorsk i udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka kolejnymi sprawdzianami formy siatkarzy GKS-u Katowice

Przygotowania do startu ligowych rozgrywek powoli wkraczają w decydującą fazę. Większość zespołów z siatkarskiej ekstraklasy testuje dotychczas wypracowane schematy w meczach sparingowych. Nie inaczej jest w przypadku katowickiego klubu.

Siatkarze GKS-u w środę rozegrali nietypową grę kontrolną z MKS-em Będzin – sety rozgrywane na czas z dorzutem piłek były przeplatane tie-breakami. W takiej formie treningu trudno jest określić zwycięzcę całego spotkania, jednak z pewnością oba zespoły miały możliwość przećwiczenia założeń i fragmentów gry.

Już 12 września katowiczanie zagrają sparing z ukraińskim Szachtiorem Soligors. Następnie podopieczni Piotra Gruszki udadzą się do Warszawy, gdzie powalczą o zwycięstwo w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka (15-17 września). Oprócz siatkarzy GKS-u w turnieju wezmą udział ONICO Warszawa, LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz oraz mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Ze stolicy katowiczanie udadzą się do Niemodlina, by tam zagrać w Memoriale Leszka Opałacza (21 września). Ostatnim sprawdzianem siatkarzy ze Śląska będzie udział w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne
Fot.: M-volley.pl


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *