PlusLiga: Medalista mistrzostw świata w Olsztynie . Środkowy Taylor Averill zagra w nowym sezonie w PlusLidze

Brązowy medalista Mistrzostw Świata w 2018 roku, amerykański środkowy Taylor Averill będzie bronił biało-zielonych barw w sezonie 2019/2020. Dołączył do grona nowych zawodników , takich jak Wojciech Żaliński czy Mateusz Mika. 

– Dla mnie to nowe doświadczenie, zagrać w Polsce – najlepszej lidze na świecie – mówi Taylor Averill. –  Doszliśmy do porozumienia bardzo szybko, co było dla mnie ważne. Podczas rozmów z władzami klubu dostrzegłem, że zespół został zbudowany bardzo dobrze, a sztab szkoleniowy jest na wysokim poziomie. Wszyscy mają podobny cel do mojego, jakim jest wygrana. Dlatego nie miałem wątpliwości, że Indykpol AZS będzie świetnym miejscem do gry w przyszłym sezonie.  Jestem podekscytowany, że już niedługo zobaczymy się w Olsztynie!

 

Mierzący ponad dwa metry siatkarz, urodził się 5.03.1992 w Portland. Karierę rozpoczął w Branham High School, gdzie był zawodnikiem Bay to Bay Volleyball Club, a później reprezentował barwy Uniwersytet Kalifornijski w Irvine (2010-2011). Przez kolejne cztery sezony występował w Uniwersytecie Hawajskim (2011-2015). W 2015 roku, środkowy przeniósł się do Włoch, aby najpierw dwa sezony spędzić w Tonazzo Padwa (2015-2017) oraz jeden w Revivre Milano.

W sezonie 2018/2019, Averill wraz z francuskim Chaumont, zdobyli tytuł Wicemistrza Francji. W 29 rozegranych spotkaniach, amerykański środkowy zdobył aż 300 punktów. Złożyło się na to 187 punktów zdobytych skutecznym atakiem, 65 blokiem i 48 w polu serwisowym. W Lidze Mistrzów, Chaumont zaszło aż do ćwierćfinału, ulegając w dwumeczu Perugii.

Taylor Averill to również jeden z filarów reprezentacji USA. W 2014 roku, środkowy zajął 2. miejsce w Pucharze Panamerykańskim rozgrywanym w Meksyku. W Mistrzostwach Świata, które w minionym roku odbywały się we Włoszech i Bułgarii, siatkarz wraz z kolegami z drużyny zdobył brązowy medal.

 

– Szukaliśmy bardzo doświadczonego zawodnika i wybór padł na Taylora Averilla – mówi Tomasz Jankowski. – Jest to zawodnik, który na swoim koncie ma występy w lidze włoskiej, francuskiej, grał w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz zdobył medal Mistrzostw Świata. Jestem przekonany, że pomoże nam w celu, jakim jest awans do fazy play-off.

 

 

Źródło: inf.prasowa / indykpolazs.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *