PlusLiga: Michał Winiarski zdecydował się zakończyć karierę sportową

PlusLiga: Michał Winiarski zdecydował się zakończyć karierę sportową

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy, Mistrz Świata, 240-krotny reprezentant Polski, Michał  Winiarski, zdecydował się zakończyć karierę sportową. Pożegnanie z kibicami odbędzie się podczas pierwszego meczu finałowego o Mistrzostwo Polski w Atlas Arenie.

 

Michał Winiarski przez 8 lat bronił barw PGE Skry Bełchatów. Przez znaczą część tegorocznych rozgrywek  nie  prezentował się zbyt często na boisku z uwagi na kontuzję pleców. Nadzieją na powrót do pełni zdrowia i formy była operacja, którą przeszedł w styczniu 2016 roku. Po ponad 100 dniach rekonwalescencji w końcówce sezonu ponownie wybiegł na boisko.

– Myślałem o tym, że jestem graczem PGE Skry i chciałbym jeszcze z tym klubem coś osiągnąć – podkreślał wtedy. Przez cały okres rehabilitacji mógł liczyć na wsparcie ze strony klubu i kibiców.

Przyjemnie wraca się do zdrowia wiedząc, że ma się takie wsparcie. Dziękuję wszystkim kibicom za słowa otuchy, które dochodziły do mnie z różnych stron. Życie sportowca składa się z tych miłych momentów i tych mniej przyjemnych. Kiedy jest kontuzja, to tak jak w życiu, poznaje się tych prawdziwych ludzi i wie się, kto dobrze życzy, kto nie – zaznaczał Winiar.

[img title=””]media/storage/images/e396088ebec.jpg[/img]

Do PGE Skry przychodził w 2005 roku jako wschodząca gwiazda polskiej i światowej siatkówki. Szybko stał się czołową postacią nie tylko żółto-czarnych, ale i reprezentacji Polski.  W 2006 roku przeniósł się do Trentino, z którym wygrał m. in. siatkarską Ligę Mistrzów i mistrzostwo Włoch. Po trzech latach wrócił do Polski i ponownie założył żółto-czarną koszulkę.

Oprócz mistrzostwa Polski, wywalczył z PGE Skrą Puchar Polski oraz medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. W sezonie 2013/2014 na rok przeniósł się do Rosji, gdzie występował w zespole Fakieł Nowy Urengoj. 12 miesięcy później powrócił do kraju i to właśnie w barwach PGE Skry Michał zakończy swoją sportową karierę. Swój ostatni mecz rozegrał w Atlas Arenie przeciwko Cucine Lube Civitanova.

Uroczyste zakończenie kariery Michała Winiarskiego odbędzie się 19 kwietnia w Atlas Arenie podczas pierwszego meczu finałowego pomiędzy PGE Skrą i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

 

[img title=””]media/storage/images/71fec26ce7b6113.jpg[/img]

Źródło: inf,prasowa / skra.pl

Fot. M-volley

 

           

                       

           

                                               

   

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *