PlusLiga: Miłosz Hebda siatkarzem Trefla. Skład gdańskich lwów zamknięty

Skład Trefla Gdańsk na nadchodzące rozgrywki uzupełni przyjmujący Miłosz Hebda, który w Gdańsku występował już w sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017, a przez ostatni rok grał we włoskiej Serie A. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem.

 

Miłosz Hebda ma 27 lat i mierzy 208 cm. Pochodzi z Nowego Sącza i w tamtejszym Dunajcu rozpoczynał swoją karierę. Szlify pobierał następnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. W sezonie 2009/2010 zadebiutował w PlusLidze w barwach PGE Skry Bełchatów, która w tamtych rozgrywkach sięgnęła po mistrzostwo Polski, srebro Klubowych Mistrzostw Świata i brąz Ligi Mistrzów. Przez kolejne cztery lata występował w AZS-ie Częstochowa, z którym w 2012 roku triumfował w Pucharze Challenge. W sezonie 2014/2015 bronił barw drużyny z Będzina, skąd następnie trafił do Trefla Gdańsk. W drużynie trenera Anastasiego występował w dwóch sezonach – 2015/2016 oraz 2016/2017. W pierwszym swoim oficjalnym występie w żółto-czarnych barwach zdobył Superpuchar Polski, a w ciągu dwóch lat zaliczył 48 ligowych spotkań, w których zdobył 331 punktów. Dwukrotnie w tym okresie otrzymywał też statuetki dla najlepszego gracza meczu. Po dwóch sezonach w Gdańsku zmienił PlusLigę na włoską Serie A, gdzie występował w barwach New Mater Volley Castellana Grotte, by teraz powrócić do stolicy Pomorza.

– Decyzja była prosta – musieliśmy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na zamknięcie pozycji przyjmującego, więc gdy dowiedziałem się, że Miłosz myśli o powrocie z Włoch do Polski, od razu zaczęliśmy rozmawiać. Bardzo się cieszę, że Miłosz ponownie będzie grać w Gdańsku, ponieważ to zawodnik, który poza swoimi umiejętnościami na boisku zawsze wnosi do zespołu także bardzo pozytywną energię – mówi trener Andrea Anastasi.

W sezonie 2018/2019 Miłosz Hebda o przyjęcie  zadba z pomocą wicemistrza Europy Rubena Schotta, wicemistrza Francji i uczestnika TOP12 Ligi Mistrzów Nikoli Mijailovicia oraz mistrza  świata juniorów, Szymona Jakubiszaka, który w Treflu Gdańsk przeszedł przez wszystkie etapy kształcenia.

– Bardzo się cieszę z powrotu do Gdańska. Czuję się tutaj jak w domu, z tych dwóch poprzednich sezonów mam tu wielu przyjaciół, więc jestem szczęśliwy, że będę mógł ponownie bronić żółto-czarnych barw. Dam z siebie wszystko, by jak najmocniej pomóc drużynie oraz wspierać kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się z tego powrotu także dlatego, że znam system pracy trenera Anastasiego oraz oczywiście część zawodników, z którymi grałem tutaj dwa sezony temu – mówi Miłosz Hebda.

 

Skład Trefla Gdańsk w sezonie 2018/2019:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Michał Kozłowski

Atakujący: Maciej Muzaj, Kewin Sasak,

Środkowi: Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Patryk Niemiec, Bartłomiej Mordyl

Przyjmujący: Ruben Schott, Milosz Hebda, Nikola Mijailović, Szymon Jakubiszak

Libero: Fabian Majcherski, Maciej Olenderek

 

Źródło: inf.prasowa / treflgdansk.pl

Fot. treflgdansk.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *