PlusLiga: Mistrz świata juniorów w ekipie PGE Skry Bełchatów

Ostatnim nabytkiem PGE Skry Bełchatów jest mistrz świata juniorów, który poprzedni sezon spędził w Cerradzie Czarnych Radom. Utalentowany 21-letni środkowy oraz świeżo upieczony kadrowicz w najbliższym sezonie zagra na środku bloku u boku swojego kolegi z juniorskiej kadry.

Nowy zawodnik PGE Skry może pochwalić się licznymi sukcesami w siatkówce młodzieżowej. Swoją karierę rozpoczynał w SMS Brzozów, ale wraz z AKS Resovia wywalczył brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2014) oraz wicemistrzostwo Młodej Ligi (2014). Rok później został mistrzem Polski kadetów, a w kolejnym sezonie juniorów. W sezonie 2016/2017 został też brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów. Warto dodać, że od 2014 roku Huber reprezentował również SMS PZPS Spała, a wraz ze swoimi kolegami zdobył wicemistrzostwo I ligi w 2016 roku. Ostatnio grał w seniorskiej drużynie Cerradu Czarnych Radom, z którym zajął piąte miejsce w PlusLidze (2018/2019).

Aktualnie Huber jest również reprezentantem Polski seniorów, z którym w niedzielę wywalczył awans do Final Six Ligi Narodów. Wcześniej zostałem mistrzem Europy juniorów (2016) oraz mistrzem świata w tej samej kategorii wiekowej (2017).

– Norbert to kolejny zawodnik młodego pokolenia, który może zrobić dużą karierę. Wierzymy w jego potencjał, który pokazał chociażby przez ostatni sezon w Radomiu oraz zarówno w młodzieżowej, jak i seniorskiej reprezentacji. To kolejny Polak, któremu chcemy dać szansę na rozwój, ale jednocześnie zwiększy rywalizację na pozycji środkowych. Niełatwo przecież będzie walczyć o miejsce w składzie z Kubą Kochanowskim i Karolem Kłosem. To może tylko zaprocentować, zarówno dla drużyny, jak i dla samego zawodnika – powiedział Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

– Wiem, że gra w PGE Skrze będzie dla mnie wyzwaniem. Mogłem zostać w innym klubie i mieć pewne miejsce w składzie, ale potrzebowałem dodatkowego bodźca do rozwoju. Wiem, że na środku siatki będzie niesamowita rywalizacja, ale jestem na nią gotowy. Nie ukrywam, że dużą rolę w moim transferze odegrał też trener Michał Mieszko Gogol, który namówił mnie na ten kierunek, a do tego przedstawił plan na mnie w PGE Skrze. Chcę robić kolejne kroki do przodu i liczę na to, że będziemy osiągać duże sukcesy – powiedział Norbert Huber.

Nowy środkowy PGE Skry jest ostatnim transferem przed zbliżającym się sezonem 2019/2020. Przypomnijmy, że wcześniej dziewięciokrotni mistrzowie Polski zakontraktowali atakującego Dusana Petkovicia. Nowym trenerem został natomiast Michał Mieszko Gogol, a jego asystentem Radosław Kolanek. Nową twarzą w zespole PGE Skry będzie również Maciej Michalik, trener przygotowania fizycznego.

Źródło: inf.prasowa / pgeskra.pl

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *