PlusLiga: Mistrz świata ponownie w szeregach Asseco Resovii Rzeszów

Coraz mniej niewiadomych w drużynie Andrzeja Kowala. Mateusz Mika po kilku latach spędzonych w Treflu Gdańsk wraca do Rzeszowa i będzie występował w barwach drużyny z Podkarpacia w następnym sezonie.

 

Mateusz Mika z nadmorskim klubem związany jest od sezonu 2012/2013 (wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów, z którą w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo kraju), by następnie wyjechać do Francji i spróbować swoich sił za granicą. (2013/2014 w Montpellier UC). Kolejne cztery sezony grał ponownie w Treflu a z klubem wywalczył z klubem srebro i brąz PlusLigi, dwa Puchary i Superpuchar Polski. Dodatkowo Mateusz Mika uhonorowany został tytułem MVP Pucharu Polski (2015), a także nagrodą dla najlepszego przyjmującego Pucharu Polski (2018).

Zawodnik w reprezentacji Polski zadebiutował podczas meczu towarzyskiego z Francją 29 maja 2010 roku. Rok później na jego szyi zawisł brązowy medal Mistrzostw Europy (2011). Największy sukces w karierze Mika odniósł wraz z reprezentacją Polski wygrywając Mistrzostwa Świata w Polsce w 2014 roku.

 

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *